Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Takeshi Kitano  (Megtekintve 8401 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 2
2006. Július 13. 11:10, Csütörtök
a takeshis'-ről szinte csak negatív kritikát olvastam eddig mindenhol, úgy hogy kiváncsi vagyok rá ezek után. és hogy vannak akik nem értik kitanót, hát ez természetes. kell kitanóhoz egyfajta lelki beállítottság, világlátás és akkor lehet igazán élvezni és érteni. én az ő filmjeit úgynevezett hangulati filmeknek tartom és aki erre vevő az oda van értük aki pedig nem az menekül tőlük. de jól van ez így, így kerek a világ, hiszen pl. én sem értem mit lehet nézni egy jackie chan vagy jet li filmen, mégis rengetegen szeretik őket. szóval nyilván ezekben is van valami, ami megfogja az embert.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 13. 15:04, Csütörtök
Tény, hogy kell a filmjeihez egyfajta lelkület, főleg a kedvenceimhez, a Nyár, csend, tengerhez, a Kölykök visszatérnekhez meg a Tűzvirágokhoz. A Kikujirot én sem szerettem, a Takeshis'-ről meg én is annyi rosszat halottam, hogy nagypn hátra került a megnézendő filmek listáján. A Zatoichi viszont :cool:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. November 30. 18:14, Csütörtök
Gratula Yezy a Kitanos írásért a főoldalon! Az öreghez méltó cikkecske lett :). Sztem Kifelejtetted a Nyár, csend, tenger címét, csak a tartalmát írtad le.

Na, majd a lusta egyetemisták kopipésztelhetik bele a dolgozataikba :) :cool:

  • Karma: 36
2006. November 30. 18:18, Csütörtök
Szerintem is jó lett. A képek is remekül passzolnak bele. :cool:

  • *
  • Karma: 82
2006. November 30. 18:24, Csütörtök
Gratula Yezy a Kitanos írásért a főoldalon! Az öreghez méltó cikkecske lett :). Sztem Kifelejtetted a Nyár, csend, tenger címét, csak a tartalmát írtad le.

Na, majd a lusta egyetemisták kopipésztelhetik bele a dolgozataikba :) :cool:

Valóban kimaradt... Mindjárt pótolom... :)

edit : megtörtént!
« Utoljára szerkesztve: 2006. November 30. 18:28, Csütörtök írta YEZy »

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. December 10. 18:21, Vasárnap
Játszák a Takeshis'-t itt Szegeden. Miihhiiéért??!! :cry: Miért nem rugalmasabbak kicsit. Miért nem nézik meg, hogy mi megy most az ázsiai mozikban. Miért nem tájékozódnak, hogy a legjobbat vegyék meg? Én ezt egyszerűen nem értem.  :woo: :woo:

  • Karma: 36
2006. December 10. 19:45, Vasárnap
Mindenkinek más a legjobb. Biztos több embert érdekel a Takeshis' (mert Kitanonak sok filmjét forgalmazzák/vetítették hazánkban), mint mondjuk a The Host vagy a Funky Forest. Én személy szerint örülök, hogy játsszák a Takeshis'-t, ezzel is ébredezik az ázsiai filmgyártás iránti érdeklődés talán.

  • Karma: 36
2007. Május 3. 18:02, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P
:lol:

Engem az a film nagyon megragadott, mondhatnám azt is, hogy ez adta meg a nagy lökést, ami belevitt az ázsiai filmek nézésébe. Egyszerűen egész napra a hatása alá kerültem, szorongatta a torkomat. Minden egyben vagy, hegyesen és aprólékosan összerakva. Kitano kifejezéstelen arca, ami mögött féltés, koncentrálatlan düh és szeretet vibrál, a nő csendes beletörődése, mindkettőjük néma őszintesége, ahogy kiélveznek minden percet, a véres jelenetek riasztó erőszakossága, a "még egy percet"-érzés, az, ahogy a főszereplő minden hidat feléget maga mögött...
Nem sok filmen sírom el magam... :cry: Évek óta ez volt az egyetlen.

Én most néztem meg a Hanabi-t
Mostanába kezdtem el nézni Kitano filmeket és most kezdem megérteni a színész zsenialítását.
A hanabiban tényleg jól játszik s ahogy már yezy is mondta tégyleg szinte mindig mások mondják el helyette a történteket.
Amugy én azt vettem észre rajta hogy igazán erős is már mint fizikálisan ráadásul ez az unott arc kifejezés amiben játszani tud ez zseniális.
A battle royalban pl az egész filmet köré építették ha lehet mondani jót arról a filmről az épp Kitano és a poén a végén mikor még a telefont felveszi lebassza az asszonyt majd megeszi az uccsó sütit isteni volt.
Szóval én most kezdem értékelni és elismerni Kitano-t

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Május 3. 18:38, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P
:lol:

Engem az a film nagyon megragadott, mondhatnám azt is, hogy ez adta meg a nagy lökést, ami belevitt az ázsiai filmek nézésébe. Egyszerűen egész napra a hatása alá kerültem, szorongatta a torkomat. Minden egyben vagy, hegyesen és aprólékosan összerakva. Kitano kifejezéstelen arca, ami mögött féltés, koncentrálatlan düh és szeretet vibrál, a nő csendes beletörődése, mindkettőjük néma őszintesége, ahogy kiélveznek minden percet, a véres jelenetek riasztó erőszakossága, a "még egy percet"-érzés, az, ahogy a főszereplő minden hidat feléget maga mögött...
Nem sok filmen sírom el magam... :cry: Évek óta ez volt az egyetlen.

Én most néztem meg a Hanabi-t
Mostanába kezdtem el nézni Kitano filmeket és most kezdem megérteni a színész zsenialítását.
A hanabiban tényleg jól játszik s ahogy már yezy is mondta tégyleg szinte mindig mások mondják el helyette a történteket.
Amugy én azt vettem észre rajta hogy igazán erős is már mint fizikálisan ráadásul ez az unott arc kifejezés amiben játszani tud ez zseniális.
A battle royalban pl az egész filmet köré építették ha lehet mondani jót arról a filmről az épp Kitano és a poén a végén mikor még a telefont felveszi lebassza az asszonyt majd megeszi az uccsó sütit isteni volt.
Szóval én most kezdem értékelni és elismerni Kitano-t

Kitano inkább rendező, mint színész ;)

  • Karma: 36
2007. Május 3. 19:04, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P
:lol:

Engem az a film nagyon megragadott, mondhatnám azt is, hogy ez adta meg a nagy lökést, ami belevitt az ázsiai filmek nézésébe. Egyszerűen egész napra a hatása alá kerültem, szorongatta a torkomat. Minden egyben vagy, hegyesen és aprólékosan összerakva. Kitano kifejezéstelen arca, ami mögött féltés, koncentrálatlan düh és szeretet vibrál, a nő csendes beletörődése, mindkettőjük néma őszintesége, ahogy kiélveznek minden percet, a véres jelenetek riasztó erőszakossága, a "még egy percet"-érzés, az, ahogy a főszereplő minden hidat feléget maga mögött...
Nem sok filmen sírom el magam... :cry: Évek óta ez volt az egyetlen.

Én most néztem meg a Hanabi-t
Mostanába kezdtem el nézni Kitano filmeket és most kezdem megérteni a színész zsenialítását.
A hanabiban tényleg jól játszik s ahogy már yezy is mondta tégyleg szinte mindig mások mondják el helyette a történteket.
Amugy én azt vettem észre rajta hogy igazán erős is már mint fizikálisan ráadásul ez az unott arc kifejezés amiben játszani tud ez zseniális.
A battle royalban pl az egész filmet köré építették ha lehet mondani jót arról a filmről az épp Kitano és a poén a végén mikor még a telefont felveszi lebassza az asszonyt majd megeszi az uccsó sütit isteni volt.
Szóval én most kezdem értékelni és elismerni Kitano-t

Kitano inkább rendező, mint színész ;)
Színésznek se utolsó azért, :cool: sőt.
Ha már a rendezést említett manu szerintem azok is nagyon jók.
Mondjuk én föleg a színészi játékot szoktam a filmekben nézni s a rendezést háttérbe helyeztem de elismerem sok múlik a jó rendezésen is.

  • Karma: 36
2007. Május 4. 10:31, Péntek
Én is szeretem, ahogy játszik. Egy Kitano-film Kitano nélkül nem is az igazi. :)

  • Karma: 36
2007. Május 5. 10:51, Szombat
Én is szeretem, ahogy játszik. Egy Kitano-film Kitano nélkül nem is az igazi. :)
Ez így igaz 8)

  • Karma: 36
2007. Május 5. 15:36, Szombat
Én is szeretem, ahogy játszik. Egy Kitano-film Kitano nélkül nem is az igazi. :)
Ez így igaz 8)
- Követtem a pasast. Belelőtt egy kukába.
- Ez Stone-ra vall.
- Klinikai esetnek tűnik.
- Az orvosok szerint is. A világ összes tűzfészkében szolgált, de mindenhonnan kirúgták. (...)
- Azt mondják, ő a legjobb.
- Ez így is van!

  • Karma: 2
2007. Augusztus 18. 13:03, Szombat
Nemtom, nekem a Zatoichi nem jött be. Viszont szívesen megnézném a régi változatot... valahogy komolynak nem elég komoly, viccesnek nem elég vicces. Bár az a fickó, amelyik a segítője (és a végén ő is kipróbálja a női ruhát) hatalmas.  :D
Én egy igazi, klasszikus stílusú, véres-komor-becsületmindenekfelett chambarára számítottam... ez valahogy túl abszurd volt.

A Battle Royale mennyire durva? Sokat hallottam róla... nem vagyok érzékeny, jó pár extravéres film van a kedvenceim között (Vad Banda, Kill Bill, Taxisofőr...). Ezekhez képest milyen? Brutálabb? :killer samurai:

  • *
  • Karma: 80
2007. Augusztus 18. 14:28, Szombat
Nemtom, nekem a Zatoichi nem jött be. Viszont szívesen megnézném a régi változatot... valahogy komolynak nem elég komoly, viccesnek nem elég vicces. Bár az a fickó, amelyik a segítője (és a végén ő is kipróbálja a női ruhát) hatalmas.  :D
Én egy igazi, klasszikus stílusú, véres-komor-becsületmindenekfelett chambarára számítottam... ez valahogy túl abszurd volt.

A Battle Royale mennyire durva? Sokat hallottam róla... nem vagyok érzékeny, jó pár extravéres film van a kedvenceim között (Vad Banda, Kill Bill, Taxisofőr...). Ezekhez képest milyen? Brutálabb? :killer samurai:

Kb. Kill Bill szinten van durvaságból.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

 

anything