Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Takeshi Kitano  (Megtekintve 8402 alkalommal)

  • Karma: 1
2006. Január 26. 08:59, Csütörtök
ha a velős filmleírások nyomdokán akarnék járni, akkor azt mondanám, hogy rosszkor láttam rossz helyen.

az a helyzet, hogy olyan semmitmondó volt számomra az a film, hogy visszaidéznem is nehéz. nem találtam benne egyetlen olyan momentumot sem - semmilyen szinten (képi világ, színészek, történetvezetés, koncepció, stb) - amitől a szívemhez kaptam volna. persze lehet hogy nem is igazán a filmmel van baj.

  • Karma: 3
2006. Január 26. 09:47, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
ha a velős filmleírások nyomdokán akarnék járni, akkor azt mondanám, hogy rosszkor láttam rossz helyen.

az a helyzet, hogy olyan semmitmondó volt számomra az a film, hogy visszaidéznem is nehéz. nem találtam benne egyetlen olyan momentumot sem - semmilyen szinten (képi világ, színészek, történetvezetés, koncepció, stb) - amitől a szívemhez kaptam volna. persze lehet hogy nem is igazán a filmmel van baj.

Nekem is újra kéne néznie. De akkor valahogy nagyon semmilyen, minek nézem film volt.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 26. 12:49, Csütörtök
A Hana-bi nekem elsőre is teszett, aztán újra is néztem egy párszór. Elég szuggesztív film, csak el kell kapni a hangilatát, aztán nem enged. Most adtam oda a kollégámnak, ő elaludt rajta. :)

  • Karma: 1
2006. Január 26. 12:56, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Most adtam oda a kollégámnak, ő elaludt rajta. :)


haha! mi vagyunk többen. mármint a haterek. :twisted:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 26. 13:34, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
Idézetet írta: Manu
Most adtam oda a kollégámnak, ő elaludt rajta. :)


haha! mi vagyunk többen. mármint a haterek. :twisted:

A zseniket csak kevesen értik meg saját korukban :p :)

  • Karma: 1
2006. Január 26. 16:05, Csütörtök
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 26. 18:12, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P

Túl szerény vagyok, hogy erre válaszoljak  :smoke:

  • Karma: 36
2006. Január 26. 22:31, Csütörtök
Idézetet írta: noralicious
és akkor most te vagy a zseni vagy a kitano? vagy mindketten!? :P

:lol:

Engem az a film nagyon megragadott, mondhatnám azt is, hogy ez adta meg a nagy lökést, ami belevitt az ázsiai filmek nézésébe. Egyszerűen egész napra a hatása alá kerültem, szorongatta a torkomat. Minden egyben vagy, hegyesen és aprólékosan összerakva. Kitano kifejezéstelen arca, ami mögött féltés, koncentrálatlan düh és szeretet vibrál, a nő csendes beletörődése, mindkettőjük néma őszintesége, ahogy kiélveznek minden percet, a véres jelenetek riasztó erőszakossága, a "még egy percet"-érzés, az, ahogy a főszereplő minden hidat feléget maga mögött...
Nem sok filmen sírom el magam... :cry: Évek óta ez volt az egyetlen.

  • Karma: 29
2006. Március 19. 13:31, Vasárnap
Nekem Londonban sikerült szert tennem egy három dvd-ből álló collector's box-ra, amiben a Violent Cop, Sonatine és Boiling Point volt...
persze akkor még nem tudtam az AsianDvd torrent site-ról, meg erről az oldalról...  :P
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. Március 19. 13:51, Vasárnap
Idézetet írta: santito
Nekem Londonban sikerült szert tennem egy három dvd-ből álló collector's box-ra, amiben a Violent Cop, Sonatine és Boiling Point volt...
persze akkor még nem tudtam az AsianDvd torrent site-ról, meg erről az oldalról...  :P

Azért csak ne panaszkodj, olyan szép lehet a polcon az a collector's box... Bár ha nem kell, nyugodtan hozzám vághatod... :D

  • No avatar
  • Karma: 2
2006. Július 11. 19:49, Kedd
az én kedvenc rendezőm is takeshi kitano, legalábbis a japán rendezők közül. mondom ezt úgy, hogy 4 filmjét láttam eddig csak, de egytől-egyig nagy hatással voltak rám. a bábok az egyik legdrámaibb, legmeghatóbb film amit életemben láttam. még majdnem sírtam is rajta fiú létemre. a zatoichiban pedig imádom a fanyar humort, na és a két gésát játszó színész szenzációs. a tűzvirágokból meg örökre előttem van a kép ahogy takeshi arca néha megrándul. viszont nem láttam a korai korszakához tartozó filmeket, pl. violent cop, sonatine stb., pedig nagyon kíváncsi lennék rájuk. de már beszerzés alatt vannak.

  • Karma: 36
2006. Július 11. 21:47, Kedd
az én kedvenc rendezőm is takeshi kitano, legalábbis a japán rendezők közül. mondom ezt úgy, hogy 4 filmjét láttam eddig csak, de egytől-egyig nagy hatással voltak rám. a bábok az egyik legdrámaibb, legmeghatóbb film amit életemben láttam. még majdnem sírtam is rajta fiú létemre. a zatoichiban pedig imádom a fanyar humort, na és a két gésát játszó színész szenzációs. a tűzvirágokból meg örökre előttem van a kép ahogy takeshi arca néha megrándul. viszont nem láttam a korai korszakához tartozó filmeket, pl. violent cop, sonatine stb., pedig nagyon kíváncsi lennék rájuk. de már beszerzés alatt vannak.

Jövő hónapban pedig jön az új filmje, a Takashis'. A Violent copban van néhány ütős poén, de annyira nem jó.

  • Karma: 41
2006. Július 12. 22:33, Szerda
sajnos én sem bírom szegényt, és nem (csak) azért, mert olyan ronda (bocs)
a bábok alvás(nak se), a kikujiro bugyuta, humor nulla, a takeshis bukta, talán még a BR-ban volt a legjobb meg a zatoichi, de azok a tőle független jó sztorik miatt

  • Karma: 36
2006. Július 12. 23:24, Szerda
Engem Kitano vezetett rá az ázsiai filmek csodás világára, úgyhogy elfogult vagyok vele szemben egy kicsit, de szerintem is a Bábok kevésbé jó, mint általában dicsérik, viszont a Hana-bi (Tűzvirágok), a Violent Cop és a Sonatine zseniális filmek, persze aki nem szereti ezt a stílust, annak nem fognak tetszeni, de az ne is nézze, mert minek.

  • Karma: 36
2006. Július 13. 00:14, Csütörtök
Edit: nem a Violent Cop az, ami nem tetszett annyira (azt még nem is néztem meg), hanem a Boiling Point.

Megnéztem ma a Takeshis'-t is, és valóban csak a hardcore fanoknak ajánlható. Kísérleti film, sajnos túlságosan az.