Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Takeshi Kitano  (Megtekintve 8403 alkalommal)

  • Karma: 36
2005. November 21. 13:12, Hétfő
A kedvenc. Rendezőként és színészként is imádom. Manu általában azt hozod fel ellene, hogy ahogy kinyitja a száját, nem tetszik. Ezt kifejtenéd? Nem értem. Egyébként azt hallottam még ellene, hogy túl érzelemmentesen játszik (pl Hana-bi), de én ezt imádom benne. A japánok egyébként is visszafogottak, de neki egyenesen páncélarca van. Meg persze a jó kis arci idegrángása a motorbalesete óta (ha jól tudom).

  • No avatar
  • Karma: 19
2005. December 6. 17:55, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
Meg persze a jó kis arci idegrángása a motorbalesete óta (ha jól tudom).

Azt nem csak a filmjeiben csinálja? Mindíg azt hittem, hogy csak színészkedik( :)) ). De komolyan: volt egy balesete amióta ráng az arca??
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 6. 18:28, Kedd
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Idézetet írta: Ramiz
Meg persze a jó kis arci idegrángása a motorbalesete óta (ha jól tudom).

Azt nem csak a filmjeiben csinálja? Mindíg azt hittem, hogy csak színészkedik( :)) ). De komolyan: volt egy balesete amióta ráng az arca??

Tudtommal azért ilyen sajátos a mimikája, mivel esett egy jó nagyot és lebénult a fél arca. (Gondolom leszakadt, visszavarták, csak az idegekkel nem tudtak mit csinálni :D)

  • Karma: 36
2005. December 6. 19:18, Kedd
Igen, én is így tudom. És a képeket, amiket a Tűzvirágokban a lebénult rendőr fest, ő festette, amikor a baleset miatt mozgásképtelen volt. Szóval valószínűleg az öngyilkossági késztetést is átélte, szóval olyan vallomásos lehet az a szerep szerintem.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2005. December 6. 19:28, Kedd
Idézetet írta: Ramiz
... amikor a baleset miatt mozgásképtelen volt. Szóval valószínűleg az öngyilkossági késztetést is átélte, szóval olyan vallomásos lehet az a szerep szerintem.


Azt tudtam, hogy ő festette, de azt nem, hogy ekkor... Mindenestre szvsz az a legmélyebb, legtisztább és legösszetettebb filmje. Az egyike volt azon műveknek, ami miatt megszerettem a Japán, aztán az ázsiai filmeket.

  • Karma: 36
2005. December 6. 19:32, Kedd
Idézetet írta: manu
Az egyike volt azon műveknek, ami miatt megszerettem a Japán, aztán az ázsiai filmeket.

Az én esetemben pedig Az a film volt, ami miatt megszerettem a Japán, aztán az ázsiai filmeket. :)

  • No avatar
  • Karma: 19
2005. December 7. 18:42, Szerda
Jaja, az egyik legjobb filmje, de én a Zatoichit előbb láttam pl és már az megfogott(:P).
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2005. December 7. 19:37, Szerda
Idézetet írta: Sir Aggresszív Mazsom
Jaja, az egyik legjobb filmje, de én a Zatoichit előbb láttam pl és már az megfogott(:P).

Ha megnézed a régi Zatoichit, akkor más szemmel fogod nézni az újat. Attól függetlenül jó, én is tervezem, hogy újranézem a napokban.

  • No avatar
  • Karma: 19
2005. December 7. 21:07, Szerda
Lehet. Bár mostanában már elég sokminden felgyűlt az "újranézni" listán! Hát még a "megnézni" listán! :D
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • *
  • Karma: 82
2006. Január 15. 12:36, Vasárnap
Szerintem nagyon jó a színészi játéka, pont amiatt a "minimalisztikus" dolgok miatt, amiket ti is írtok. A Tűzvirágokban például szinte semmit sem tőle tudunk meg, leginkább mások beszélnek helyette és úgy derül fény arra, hogy miről is van szó. Egyébként ő Japánban humoristaként indult és lett népszerű, a jellegzetes humora pedig (amit valahol képregényhumornak olvastam és tényleg olyan) látszik a Tűzvirágokban is, a Kikujiro nyarában abszolúte és a Getting any című abszurd vígjátékában látszik leginkább. Az a film veri bármelyik Monty Python filmet, ebben biztos vagyok... :D

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Január 15. 12:43, Vasárnap
Idézetet írta: YEZy
Szerintem nagyon jó a színészi játéka, pont amiatt a "minimalisztikus" dolgok miatt, amiket ti is írtok. A Tűzvirágokban például szinte semmit sem tőle tudunk meg, leginkább mások beszélnek helyette és úgy derül fény arra, hogy miről is van szó. Egyébként ő Japánban humoristaként indult és lett népszerű, a jellegzetes humora pedig (amit valahol képregényhumornak olvastam és tényleg olyan) látszik a Tűzvirágokban is, a Kikujiro nyarában abszolúte és a Getting any című abszurd vígjátékában látszik leginkább. Az a film veri bármelyik Monty Python filmet, ebben biztos vagyok... :D


Én azt ovastam a Getting Any-ről, hogy a legunalmasabb Kitano film... A Kikujiro nyarában szvsz borzasztóan játszott... Addig nagyon jó színész, amíg nem beszél  :? (Kivéve mondjuk a Battle Royale, az a szerep nagyon feküdt neki :twisted: )  Persze ez nem minden fimjére igaz... A Tűzvirágokban tényleg nagyon jó volt... Hogy a humora milyen? Hát izlések és pofonok, bár én nem nevezném abszurdnak, inkább amolyan botladozó, gyerekes néha, néha meg agresszív...

Na jól lehúztam, pedig az egyik kedvenc rendezőm...

2006. Január 15. 13:39, Vasárnap
Idézetet írta: YEZy
Szerintem nagyon jó a színészi játéka, pont amiatt a "minimalisztikus" dolgok miatt, amiket ti is írtok. A Tűzvirágokban például szinte semmit sem tőle tudunk meg, leginkább mások beszélnek helyette és úgy derül fény arra, hogy miről is van szó. Egyébként ő Japánban humoristaként indult és lett népszerű, a jellegzetes humora pedig (amit valahol képregényhumornak olvastam és tényleg olyan) látszik a Tűzvirágokban is, a Kikujiro nyarában abszolúte és a Getting any című abszurd vígjátékában látszik leginkább. Az a film veri bármelyik Monty Python filmet, ebben biztos vagyok... :D

abban az esetben igen, ha valaki fogékony az ilyen stílusú humorra, én a Getting Any?-t inkább fárasztónak tartottam, mint humorosnak. ugyanígy vagyok a Monty Python filmekkel is.

  • Karma: 36
2006. Január 15. 18:32, Vasárnap
Idézetet írta: YEZy
Egyébként ő Japánban humoristaként indult és lett népszerű, a jellegzetes humora pedig (amit valahol képregényhumornak olvastam és tényleg olyan) látszik a Tűzvirágokban is, a Kikujiro nyarában abszolúte és a Getting any című abszurd vígjátékában látszik leginkább. Az a film veri bármelyik Monty Python filmet, ebben biztos vagyok... :D

Na erre kíváncsi vagyok... (Nekem a Monty Pythos "A humor".)

Idézetet írta: Manu
Na jól lehúztam, pedig az egyik kedvenc rendezőm...

Hát ez nem volt szép dolog... :x  :twisted:

Idézetet írta: arnold
Inkább fárasztónak tartottam, mint humorosnak. Ugyanígy vagyok a Monty Python filmekkel is.

Ízlések...
Én az amcsi vígjátékokkal vagyok így. :roll:

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Január 15. 22:27, Vasárnap
Idézetet írta: arnold
(...) inkább fárasztónak tartottam, mint humorosnak. ugyanígy vagyok a Monty Python filmekkel is.

 :shock: Ezt meg sem láttam inkább 8-) . A Monty Python-ról én már nem tok objektíven állástfoglalni, de semmiképpen nem mondanám humortalannak. Mind1, ez Off kicsit.

Ezek után én is kiváncsi letetm erre a Getting any?-re. :))
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Január 25. 20:31, Szerda
Idézetet írta: noralicious
Szeretem az ázsiai filmeket, de Kitanotól a Hana Bi szerintem nagyon gáz volt.

Miért olyan nagyon gáz? Kíváncsi vagyok.

 

anything