Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Legjobb thrillerek és horrorok  (Megtekintve 3009 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 0
2015. December 7. 10:33, Hétfő
Sziasztok!

Nagy rajongója vagyok az ázsiai filmeknek, kiváltképp a koreaiaknak.
Azért nyitottam ezt a topicot, hogy gyűjtsük össze a legjobb ázsiai thriller és horror filmeket.

Nekem a legnagyobb kedvenceim:
Oldboy
I saw the Devil

Ki mit ajánlana? :istenvagy

  • Karma: 30
2015. December 7. 15:26, Hétfő
Nem vagyok a téma szakértője vagy rajongója, s nálunk igazából kevés a témakörbe illő mozi. Azért javasolnám:
A főoldalon a japán filmek részlegben érdemes rákeresni a kaidan szóra, ami a kísértet történeteket jelöli és részletes ismertetők vannak.
Szerintem a horror műfajon belül figyelemre méltóak:
- Crest of Betrayal
- Village of Eight Gravestones
- The Ghost Cat of Otama Pond
- Midori (Bár ez rajzolt és kissé elvarázsolt film.)
- The Ghost Story of Oiwa
- Ghost Story of Yotsuya(1959)
- Sarutobe Sasuke and The Army of Darkness (4 részes sorozat.) Nemrég készültek hozzá magyarítások.
- Snow Woman (Hóúrnő)
- The Haunted Castle (1969)
Lásd: alul. Más "finomságok" után is érdemes körülnézni a blogon a horror műfaj rajongóinak.
http://www.hotdog.hu/blog/Shag_blogja/kisertetkastely-hiroku-kaiby-den-1969

Gondolom, a műfajt jobban ismerők fognak adni javaslatokat.
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 9. 10:54, Szerda írta oldfan »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • Karma: 0
2015. December 8. 21:04, Kedd
Nem vagyok otthon a horrorfilmekben, de láttam néhány sötétebb tónusú filmet, ahol néhányban keveredik a misztikum a véresebb fantasy és szamuráj/ninja elemekkel.

Goemon (2009)
Hunter in the Dark (1979)
Portrait of Hell (1969)
Rurouni Kenshin (2012-től 3 rész)

Egyébként a jobb szamurájfilmek a szamuráj szellem és a változatos emberi lelkek ellentmondásai miatt közel állnak a thrillerhez. A "Szamurájfilmek" topicban találhatsz többet is.

  • No avatar
  • Karma: 0
2016. Január 6. 10:04, Szerda
Nagyon köszönöm!

Kiváltképp szeretem a "bosszú" filmeket is, amikor jó sokáig nem tudni, hogy ki, miért akar bosszút állni a többieken.
De ahogy látom, lesz miből mazsolázgatni, olyan sok filmet ajánlottatok.  :istenvagy