Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Melyik a kedvenc Chow Yun-Fat filmed?

A better tomorrow
3 (15%)
Hard-boiled
3 (15%)
The killer
5 (25%)
Crouching tiger, hidden dragon
6 (30%)
The replacement killers
1 (5%)
City on fire
0 (0%)
ezek közül egyik sem
2 (10%)

Összes szavazó: 19

Szerző Téma: Chow Yun-Fat  (Megtekintve 8166 alkalommal)

  • Karma: 2
2007. Augusztus 17. 18:41, Péntek
A Tigris és sárkányban tényleg nagyon szimpi. Sugárzott belőle a jóság. Az Aranyvirág átkában meg olyan szinten genya, hogy nagyon. De jól állt neki.

A Karib 3-ban jó, de túl rövid a szerepe. Tényleg csak dísznek kellett nekik. Pedig olyan kisugárzása van...  :istenvagy

  • *
  • Karma: 82
2007. Augusztus 17. 20:57, Péntek
Számomra a heoric bloodshed akciókban az igazi. Na meg Wong Jing God of Gamblers-eként is fantasztikus, komikusként sem jön zavarba.  :)

  • Karma: 42
2007. Augusztus 17. 21:35, Péntek
Számomra a heoric bloodshed akciókban az igazi. Na meg Wong Jing God of Gamblers-eként is fantasztikus, komikusként sem jön zavarba.  :)

Senki sem tartja kétmarokra olyan elegánsan a fegyvert, mint ő! Jó lenne már újra bevetésen látni!  :woo:
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 2
2007. Augusztus 17. 21:43, Péntek
A "The Killer" milyen? Még nemigen láttam Woo-filmet, de alighanem tetszenének, azok alapján, amiket olvasok róluk. Mintha azt írták volna vhol, hogy a The Killer Melville Szamurájának a remake-je... ez mennyire igaz? Utóbbi nagy kedvencem.  :istenvagy

  • Karma: 3
2007. Augusztus 21. 17:48, Kedd
A kedvenc filmem tőle az Anna és a király. Ott ismertem meg, és ott szerettem meg, azóta már sikerült megnéznem néhány filmjét, és még mindig az a kedvencem. :) A Tolvaj voltam mostanáig is nagyon tetszett :D, meg még a Full Contact. :)

  • Karma: 42
2007. Augusztus 21. 18:06, Kedd
A "The Killer" milyen? Még nemigen láttam Woo-filmet, de alighanem tetszenének, azok alapján, amiket olvasok róluk. Mintha azt írták volna vhol, hogy a The Killer Melville Szamurájának a remake-je... ez mennyire igaz? Utóbbi nagy kedvencem.  :istenvagy

Egy szóval: katartikus élmény. Nálam a hongkongi filmgyártás alfája és omegája. De én mindig túlzok.  :-D
Én úgy tudom, hogy nem remake, inkább csak hatással volt a filmre, ugyanúgy ahogy Chang Cheh Vengeance című filmje is. Meg Sam Peckinpah westernjei is, pl. a Vad Banda mészárlásai nagyon hasonlóan stilizáltak, mint Woo filmjei. 
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 41
2007. Augusztus 22. 19:22, Szerda
Killer alap. De nekem még a Replacement Killersben is tetszett, azt az a fazon rendezte, aki a Shootert (halivúdról van szó).

  • Karma: 42
2007. Augusztus 23. 09:20, Csütörtök
Killer alap. De nekem még a Replacement Killersben is tetszett, azt az a fazon rendezte, aki a Shootert (halivúdról van szó).

Ringo Lam filmjeiben is odateszi magát, bár én nem igazán bírom azt a rendezőt. Csak azt a filmjét néztem meg eddig, amiben az öreg Chow is szerepelt.
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2007. Október 31. 18:13, Szerda
Na, ma olyat teszek, amit még nem... Tudatosan megveszek egy olyan filmet DVD-n, ami már megvan — szintén gyári DVD-n.
Én kis ostoba megvettem anno az "Once a thief"-et, amit valami ...lat kiadott angol + magyar hanggal (990 Ft). Most a Cora-ban angol + magyar 2.0 és kantoni 1.0 -> 599 Ft...  :woo:


UPDATE

Hú, nem is írok semmit, mert még kimoderálnának. Asszem megint lesz egy morcos e-mailem a beszthalivúdnak. Hát természetesen nincs kantoni hang a megvett filmen. Jáááájjjjjjjjj, megüt a guta.

Kicsit off, de kapcsolódik ide a beszthalivúd miatt:
Már másfél éve húzódik velük egy ügyem, "Az alagút" c. film jól láthatóan gyárilag lemezhibás; olyannyira, hogy ez mindkét layerre kiterjed és két helyen (a layer jump ponthoz képest szimmetrikusan) pár percet nem tud megemészteni egyik drájvom sem a lemezből. Visszaküldtem nekik, azóta hitegetnek, hogy talán lesz belőle újabb kiadás. (Arról már nem is beszélek, hogy egy német nyelven forgatott filmhez van ugyan német hang, de magyar felirat nincs. Dögöljön meg, aki nem perfekt német, mi? De támogatják azokat, akik németül szeretnének tanulni, mert német felirat az került rá... Na mindegy.) Ráadásul most újra látom a boltokban a filmet, de persze az nincs ráírva, hogy ez ugyanaz a selejt széria-e?
« Utoljára szerkesztve: 2007. Október 31. 21:51, Szerda írta sagyuri »
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 42
2007. November 1. 11:33, Csütörtök
Na, ma olyat teszek, amit még nem... Tudatosan megveszek egy olyan filmet DVD-n, ami már megvan — szintén gyári DVD-n.
Én kis ostoba megvettem anno az "Once a thief"-et, amit valami ...lat kiadott angol + magyar hanggal (990 Ft). Most a Cora-ban angol + magyar 2.0 és kantoni 1.0 -> 599 Ft...  :woo:


UPDATE

Hú, nem is írok semmit, mert még kimoderálnának. Asszem megint lesz egy morcos e-mailem a beszthalivúdnak. Hát természetesen nincs kantoni hang a megvett filmen. Jáááájjjjjjjjj, megüt a guta.

Kicsit off, de kapcsolódik ide a beszthalivúd miatt:
Már másfél éve húzódik velük egy ügyem, "Az alagút" c. film jól láthatóan gyárilag lemezhibás; olyannyira, hogy ez mindkét layerre kiterjed és két helyen (a layer jump ponthoz képest szimmetrikusan) pár percet nem tud megemészteni egyik drájvom sem a lemezből. Visszaküldtem nekik, azóta hitegetnek, hogy talán lesz belőle újabb kiadás. (Arról már nem is beszélek, hogy egy német nyelven forgatott filmhez van ugyan német hang, de magyar felirat nincs. Dögöljön meg, aki nem perfekt német, mi? De támogatják azokat, akik németül szeretnének tanulni, mert német felirat az került rá... Na mindegy.) Ráadásul most újra látom a boltokban a filmet, de persze az nincs ráírva, hogy ez ugyanaz a selejt széria-e?

Akkor már ketten vagyunk "kis ostobák". A Beszthalivúdot én sem csípem, bár a Miyazaki-filmeknél azért jó munkát végeztek.
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2007. November 11. 23:16, Vasárnap
A Beszthalivúdot én sem csípem, bár a Miyazaki-filmeknél azért jó munkát végeztek.

Szerencsém volt, a boltban szó nélkül visszáruzták a lemezt, amikor visszavittem. Legalább ennyi pozitívum van az ügyben. (Újra csak egy példány eredetihangtalan Once a Thief-em van.) A beszthalivúdot meg (legalábbis ázsiai filmek témában) hanyagolni fogom oszt' jónapot (vagy lárifári).
A feketetükör viszont elég szimpatikus filmekkel jön ki mostanság, mindegyiken eredeti hanggal is (sokon még DTS is van). Asszem tőlük fogom meglepni magam karácsonyra pár filmmel... :)
A Cinetel meg jó kis korai Kitano-filmeket adott ki, úgyhogy mostanában csak tőlük meg feketetüköréktől veszek ázsiai filmet.
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 36
2007. November 12. 09:46, Hétfő
A Beszthalivúdot én sem csípem, bár a Miyazaki-filmeknél azért jó munkát végeztek.

Szerencsém volt, a boltban szó nélkül visszáruzták a lemezt, amikor visszavittem. Legalább ennyi pozitívum van az ügyben. (Újra csak egy példány eredetihangtalan Once a Thief-em van.) A beszthalivúdot meg (legalábbis ázsiai filmek témában) hanyagolni fogom oszt' jónapot (vagy lárifári).
A feketetükör viszont elég szimpatikus filmekkel jön ki mostanság, mindegyiken eredeti hanggal is (sokon még DTS is van). Asszem tőlük fogom meglepni magam karácsonyra pár filmmel... :)
A Cinetel meg jó kis korai Kitano-filmeket adott ki, úgyhogy mostanában csak tőlük meg feketetüköréktől veszek ázsiai filmet.
én is beszereztem pár kitano filmet eredetiben és azokkal nem volt hiba:) pl tabu
vagy rendelj az amazonról lassan talán ott is árulnak majd magyar felirattal filmeket :D bizzunk a globalizációba :D

  • Karma: 42
2007. November 12. 16:53, Hétfő
A Beszthalivúdot én sem csípem, bár a Miyazaki-filmeknél azért jó munkát végeztek.

Szerencsém volt, a boltban szó nélkül visszáruzták a lemezt, amikor visszavittem. Legalább ennyi pozitívum van az ügyben. (Újra csak egy példány eredetihangtalan Once a Thief-em van.) A beszthalivúdot meg (legalábbis ázsiai filmek témában) hanyagolni fogom oszt' jónapot (vagy lárifári).
A feketetükör viszont elég szimpatikus filmekkel jön ki mostanság, mindegyiken eredeti hanggal is (sokon még DTS is van). Asszem tőlük fogom meglepni magam karácsonyra pár filmmel... :)
A Cinetel meg jó kis korai Kitano-filmeket adott ki, úgyhogy mostanában csak tőlük meg feketetüköréktől veszek ázsiai filmet.

Nagyon helyes, a feketetükröt én is egyre jobban bírom. Remélem, megmaradnak a piacon. :fingerscrossed:
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2007. November 21. 00:29, Szerda
Nagyon helyes, a feketetükröt én is egyre jobban bírom. Remélem, megmaradnak a piacon. :fingerscrossed:

Ez részben rajtunk is múlik, hogy veszünk-e tőlük filmeket... :-D Bennem megvan a jó szándék. :angel:

De önmagában a jó szándék kevés, ha a kiadó riasztja el a reménybeli vásárlót. A Cinetel honlapján pl. öt filmből a linkre kattintva 3-4 esetben EZT az oldalt kapom ajándékba (a keresett oldal nem található). Nem akad egy ember, aki karbantartaná a linkeket? Elég hervasztó. A BlackMirror webshopjánál meg azzal riasztottak vissza, hogy azonnal egy regisztrációs oldalra kerülök. Az "anyám neve hat példányban" megadása nélkül még a választékot sem nézhetem meg? Zsákbacica? Előbb add meg az adataid, aztán esetleg megnézheted a választékot? (Mindegy, biztosan én vagyok túl érzékeny...)
« Utoljára szerkesztve: 2007. December 29. 16:08, Szombat írta sagyuri »
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 9
2008. Január 1. 02:04, Kedd
...és egyébként boldog új évet valamennyi fórumtársnak!
 :off:
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!