Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szavazás

Melyik a kedvenc Chow Yun-Fat filmed?

A better tomorrow
3 (15%)
Hard-boiled
3 (15%)
The killer
5 (25%)
Crouching tiger, hidden dragon
6 (30%)
The replacement killers
1 (5%)
City on fire
0 (0%)
ezek közül egyik sem
2 (10%)

Összes szavazó: 19

Szerző Téma: Chow Yun-Fat  (Megtekintve 8163 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 8. 14:26, Szombat
Chow Yun-Fat



Chow Yun-Fat 1955 május 18-án született a Hongkonghoz tartozó parányi Lamma szigetén, ami a Viktória-öböltől nem messze található. Családja 1965-ben költözött be Hongkong Kowloon negyedébe, ekkor kezdődött az akkor 10 éves Chowra hatni két dolog : a kínai opera és az amerikai filmek. Már tinédzser korától kezdve színész akart lenni, és 1973-ban jelentkezett egy castingra a TVB-nél, ahol fel is vették a színésziskolába, a későbbi rendezővel, Ringo Lam-mel együtt.
Chow külseje és természetes színészi képességei révén hamar sikert aratott a nézők körében és sok-sok akkori szappanopera sztárja lett. Korai szerepei közül leginkább említésre méltó a 80-as évek elején futó Shanghai Beach sorozatban alakított gengszter, bizonyos Hui Man-Keung, Ebben az időben már filmekben is szerepet vállalt, de a The story of Woo Viet címűn kívül szinte mindegyik megbukott, mind a kritikusok, mind a nézők szemében. Ekkor úgy nézett ki, hogy Chow egy relatíve jelentéktelen színész marad egész karrierje alatt.
1985-ben azonban nagyot fordult vele a világ. Taiwanon megkapta a legjobb színész díját, valamint az Asian Pacific Film Festival-on még egyet a Hong Kong 1941 című filmben nyújtott alakításáért. Ennek a szerepnek köszönhetően pedig John Woo szerződtette az A better tomorrow első részére. Innentől kezdve pedig, ahogy mondani szokták, a többi már történelem. Chow lett Ázsia elsőszámú szupersztárja. A hongkongi boltok kifogytak az olyasmi dzsekikből és napszemüvegekből, amiket Chow a filmben viselt, még azzal együtt is, hogy a hongkongi klíma nem éppen a bőrdzseki viselésére alkalmas hely… Nem sokkal később John Woo The Killer című filmjében már az egész világ megismerte, még a tengeren túl is híres lett…
1995-ben leforgatta utolsó hongkongi filmjét, a Peace Hotel-t és úgy döntött, hogy követi jóbarátját, John Woo-t Amerikába. Amíg Hongkongban dolgozott, sok díjat nyert, többek között a már említett ’85-ös taiwani legjobb színész díjat, amit követett ’87-ben még egy, az An Autumn’s Tale című filmért, valamint három hongkongi díj is, először ’87-ben A better tomorrow, ’88-ban a City on fire és végül ’90-ben az All about Ah Long.

A képességei megvannak ahhoz, hogy bármilyen műfajban megállja a helyét a romantikus filmektől kezdve a vígjátékokon át egészen az akciófilmekig. A többi nagy színészhez hasonlóan Chow is képes teljesen azonosulni az általa játszott karakterrel. Első ránézésre talán nincs túl nagy különbség az ABT-ben játszott Mark és a Hard-Boiled-ben alakított Tequila karaktere között, de Chow zseniális játékának köszönhetően a két karakter (és természetesen a többi szerepe is) teljesen egyedivé válik.
Chow népszerűsége utat nyitott számára ahhoz, hogy Amerikában is készíthessen filmeket. Az első amerikai filmje, a The replacement killers nem lett nagy siker, de ahhoz elég volt, hogy a producerek lehetőséget nyújtsanak számára ahhoz, hogy még két amerikai filmben játszhasson, mégpedig a The corruptor (ez egy akció film, amiben Mark Wahlberggel szerepelt együtt), valamint az Anna and the king of Siam, amiben Hollywood egyik legnépszerűbb színésznőjével, Jodie Fosterrel játszott együtt. Ezután visszatért Ázsiába elkészíteni a Tigris és Sárkányt, ami sok-sok új rajongót is szerzett neki. Ezután visszatért az Államokba, ahol leforgatott egy finoman szólva is gyengécske képregényadaptációt, mégpedig a Bulletproof monk című filmet, valamint a Pirates of the caribbean második részében is szerepet kapott. A már nagyon várt újabb közös filmje John Woo-val is talán megvalósul, a címe mindenesetre már megvan, The battle of Red Cliff. Ezen a filmen kívül is több filmen dolgozik jelenleg, Zhang Yimou Curse of the Golden flower, valamint Ann Hui The Aunt’s postmodern life című filmjében is szerepel majd, kíváncsian várjuk mindegyiket.

iMDB

források:

http://chowofhongkong.com/Biography.html   (ez egy jó bő lére eresztett szöveg, sok-sok személyes infoval)
http://www.asiafinest.com/chinese/chowyunfat.htm
http://www.hkfilm.net/cyf.htm

háttérképek:

http://nbi.com/hk/cyf/wallpaper/papers.html
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 8. 15:12, Szombat írta YEZy »

  • Karma: 36
2006. Július 8. 15:06, Szombat
Cool. Kedvenc filmem tőle, amelyikben bérgyilkol és megvakul a végén. Melyik is az?

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 8. 15:10, Szombat
Cool. Kedvenc filmem tőle, amelyikben bérgyilkol és megvakul a végén. Melyik is az?

Szerintem a The killer, bár szégyenszemre azt még nem láttam... :)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 8. 16:16, Szombat
Bár hangsúlyozva erősen szubjektív jellegét e kijelentésenk, de tőlem mindig egy kicsit távol állt az öreg Chow művészete. Valahogy nagyon nem szimpatikus. Bár azért a  :woo: nagyon megy neki. :)

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 8. 16:56, Szombat
Bár hangsúlyozva erősen szubjektív jellegét e kijelentésenk, de tőlem mindig egy kicsit távol állt az öreg Chow művészete. Valahogy nagyon nem szimpatikus. Bár azért a  :woo: nagyon megy neki. :)

Én a régi filmjeit nagyon bírom, bár elsősorban nem is ő miatta, hanem a 80-as évek utánozhatatlan hangulata miatt... :)

  • Karma: 41
2006. Július 12. 22:41, Szerda
Chow rulez, a Replacement Killers volt az első dvd-m valamikor 99 táján, atomcool, ahogy az elején indul a Crystal Method- Keep hope alive-ra, ahogy előveszi a fegyvert az övéből, azt szoktam gyakorolni tévétávirányítóval pizsiben. Az az egész film tökjó. A Killer meg a legalapabb John Woo film, az összes trükkjét onnan lopja (kötelező galambreptetetések). A Tigris és Sárkányban is nagyon szexi és hatásos volt a pasi. Az Anna és a király is jó film, bár jodie fostertől kiütést kapok. Ellenben a gagyiasulás őt is utolérte, a Bulletproof Monk cikis. Van vmi HK-filmje idén: http://www.imdb.com/title/tt0470984/

  • *
  • Karma: 82
2006. Július 12. 22:44, Szerda
Chow rulez, a Replacement Killers volt az első dvd-m valamikor 99 táján, atomcool, ahogy az elején indul a Crystal Method- Keep hope alive-ra, ahogy előveszi a fegyvert az övéből, azt szoktam gyakorolni tévétávirányítóval pizsiben. Az az egész film tökjó. A Killer meg a legalapabb John Woo film, az összes trükkjét onnan lopja (kötelező galambreptetetések). A Tigris és Sárkányban is nagyon szexi és hatásos volt a pasi. Az Anna és a király is jó film, bár jodie fostertől kiütést kapok. Ellenben a gagyiasulás őt is utolérte, a Bulletproof Monk cikis. Van vmi HK-filmje idén: http://www.imdb.com/title/tt0470984/

Én a Prison of fire 1-2-ben bírtam nagyon, ahol a halál laza, nagydumás börtöntölteléket alakította. Meg a Better tomorrow III-ban, amikor meglátja a 2 Kalasnyikovos Anita Mui-t... :-D

  • Karma: 36
2006. Július 12. 23:16, Szerda
Én is bírom a fickót, szerintem nélküle a The Killer erőltetett és színpadias film lenne, de őmiatta nézhető és izgalmas. 8-) :woo:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 13. 15:11, Csütörtök
Chow rulez, a Replacement Killers volt az első dvd-m valamikor 99 táján, atomcool, ahogy az elején indul a Crystal Method- Keep hope alive-ra, ahogy előveszi a fegyvert az övéből, azt szoktam gyakorolni tévétávirányítóval pizsiben. Az az egész film tökjó. A Killer meg a legalapabb John Woo film, az összes trükkjét onnan lopja (kötelező galambreptetetések). A Tigris és Sárkányban is nagyon szexi és hatásos volt a pasi. Az Anna és a király is jó film, bár jodie fostertől kiütést kapok. Ellenben a gagyiasulás őt is utolérte, a Bulletproof Monk cikis. Van vmi HK-filmje idén: http://www.imdb.com/title/tt0470984/

Na igen, a Tigris és Sárkányban tényleg nagyon ott van. A Killer nekem nagyon nem volt bejövős, a többit nem láttam. Legutóbb a Once a Thiefben volt hozzá szerencsém, de b@szki nem tudom, lehet, hogy a magyar szinkron teszi, meg hogy nem nőből vagyok, de nekem nagyon nem vág az ízlésembe. Értem sé, hogy mit szeretnek benne az emberek, keresem is azt a :cool: -ságot a filmjeiben, de egyszerűen nem találom. Nyilván nincs hozzá szemem. Ez van :roll:

  • Karma: 41
2006. Július 13. 16:18, Csütörtök
érzéki pasi, van tartása, nyugodt, szilárd, méltóságteljes, beszédes szemekkel, egy arcizmát sem kell fintorba rándítania, hogy kifejeződjenek rajta a mély érzések, régimódi, elegáns

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 13. 16:36, Csütörtök
érzéki pasi, van tartása, nyugodt, szilárd, méltóságteljes, beszédes szemekkel, egy arcizmát sem kell fintorba rándítania, hogy kifejeződjenek rajta a mély érzések, régimódi, elegáns

OK! Respect  :-D :aniki:

  • Karma: 42
2007. Május 28. 16:25, Hétfő
Igazi unikum videócska! Ha ilyen karaktereket alakított volna, biztos nem lett volna ennyire népszerű.

http://www.youtube.com/watch?v=P-iStsrq3cQ
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 0
2007. Augusztus 5. 21:58, Vasárnap
Amióta Amerikába ment színészkedni, eléggé gyér filmekben kellett szerepelnie. Ez így lett John Woo-val is. Amint Amerikába ment, amerikai stílusú sablon filmeket kezdett csinálni. Első filmjével az USA-ban a TÖKÉLETES CÉLPONT-tal megmutatta mit tud, csak a nagyratartott USA-nak nem tetszett ez a gyilkolósdi művészet amiben WOO a király kétségkívűl. Bocs hogy eltértem a topic témájától csak ki kellett öntenem a szívem  :)

  • *
  • Karma: 82
2007. Augusztus 5. 22:45, Vasárnap
Amióta Amerikába ment színészkedni, eléggé gyér filmekben kellett szerepelnie. Ez így lett John Woo-val is. Amint Amerikába ment, amerikai stílusú sablon filmeket kezdett csinálni. Első filmjével az USA-ban a TÖKÉLETES CÉLPONT-tal megmutatta mit tud, csak a nagyratartott USA-nak nem tetszett ez a gyilkolósdi művészet amiben WOO a király kétségkívűl. Bocs hogy eltértem a topic témájától csak ki kellett öntenem a szívem  :)

Én csak azt sajnálom, hogy a hongkongi film nem tudta azt a színvonalat tartani, ami a 90-es évek közepéig jellemezte. Nem tudtak már annyi pénzt összeszedni, ami egy John Woo, vagy Tsui Hark filmhez kellett, persze, hogy a nagy sztárok megpróbáltak az USA-ban szerencsét próbálni. Az más kérdés, hogy tulajdonképpen csak Jackie Chan-nek sikerült (meg valamelyest Jet Li-nek), de nekik is csak azért, mert a kungfu jeleneteket zabálták a jenkik... Egy olyan zseni viszont, mint Chow Yun-Fat, nem kellett, mert nem fehér...

  • Karma: 42
2007. Augusztus 6. 20:52, Hétfő
A Karib 3-ban viszont kifejezetten azért kellett, mert ázsiai. Hátha most már lesznek jó filmjei is. Az a Golyóálló szerzetes...  :h

Egyébként játszott már valaki a Strangehold nevű játékkal? Ha jó játék, akkor lehet, hogy pár év után ismét kézbe veszem a gamepad-et. :woo:
« Utoljára szerkesztve: 2007. Augusztus 6. 20:56, Hétfő írta Yakuza »
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/