Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Korea  (Megtekintve 22607 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Március 19. 19:44, Csütörtök
Komolyan, kár az ilyenbe a vízum.
Meg a kimcsi.  :woo:

Travelling Band - Változnak az idők, de lassan – Koreában menő a hiphop

Az ilyennek haza lehet jönni...
Azért nem kell csuklóból lenyomni az ilyen bejegyzéseket, mert ha másra nem is, vitaindítónak jók lehetnek.
jameg mi az a "kimcsi" ? Oo

A legjobb hozzászólás pedig ez volt :
Idézet
azért picsognak állandóan az ázsiába szakadt angoltanár csajok, mert senki nem akarja őket megdugni. a külföldiek is a helyi lányokra nyomulnak. ennyi :D
Tömör és lényegre törő. Persze tele van általánosításokkal, de attól még üt. xD
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 19. 20:01, Csütörtök írta FoodLFG »

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Április 9. 20:23, Csütörtök
Gondoltam megkérdezem, hogy akik errefelé megfordulnak, milyen Koreáról szóló blogokat olvasnak az interneten.
A legtöbben gondolom valamelyik honfitársunk kalandjait olvassák leginkább, magyarul, de angol linkek is nyugodtan jöhetnének.

Majd megpróbálom összeszedni én is, hogy milyen Japánról szóló blogokat olvasok, vagy olvastam, ugyanis a legtöbbjük szerintem már halott. Újabbakat pedig mostanában nem keresgéltem, mert nem nagyon van rá időm. Koreáról szólókat meg szinte nem is ismerek.. 

:istenvagy

  • *
  • Karma: 36
2009. Július 6. 08:57, Hétfő
Gondoltam megkérdezem, hogy akik errefelé megfordulnak, milyen Koreáról szóló blogokat olvasnak az interneten.
A legtöbben gondolom valamelyik honfitársunk kalandjait olvassák leginkább, magyarul, de angol linkek is nyugodtan jöhetnének.


Ugyan három hónapos késéssel, de ha még aktuális a kérdés, íme:
Namhanman összeszedte ezeket a blogokat és csinált egy listát magyar blogok Dél-Koreáról címmel, plusz nemrég talált egy másikat.

Más:
1968, Szöul



A kép közepén egy magyar világmárka fényreklámja.
A Hankook Tire mellett jobbra az van kiírva, hogy ORION = 오리온  :-D


« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 6. 09:25, Hétfő írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Július 6. 10:00, Hétfő
Persze, még aktuális. Thx Gianni!
A japán blogok felsorolását sem felejtettem el, de mivel nem sokan tepertek itt a linkjeimért, ezért kicsit ráérősre vettem a figurát.  :-D
Előbb-utóbb biztos megtudjátok. Senki sem menekülhet.. Az ellenállás hasztalan.. meg hasonlók :angel:

jó a kép
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 6. 10:04, Hétfő írta FoodLFG »

  • *
  • Karma: 36
2009. Július 29. 18:20, Szerda
Ki korán kel, az holnap reggel hatkor a szöuli TBS eFM rádióadón meghallgathatja online Namhanman kolléga interjúját, amit J-nek, alias Chung Jae Young k-pop énekesnőnek adott a magyar kajákról, kedvelt turista helyekről, a koreai zenéről és filmről.

(most már tényleg kell egy "esz a sárga irigység" fantázianevű szmájli a készletbe.  :-D )

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 0
2009. Augusztus 16. 02:23, Vasárnap
Komolyan, kár az ilyenbe a vízum.
Meg a kimcsi.  :woo:

Travelling Band - Változnak az idők, de lassan – Koreában menő a hiphop

Az ilyennek haza lehet jönni...
Ez nagyjából olyan vélemény Koreáról, mint amit nagy átlagban az emberek gondolnak az ázsiai emberekről. Konzervatívak, prűdek, hagyomány őrzők, csak a munka munka munka, a nők el vannak nyomva stb. Sztem fele sem igaz, bár én igazi véleményt nem tudok mondani, hiszen nem jártam egyik országban sem.

az, hogy konzervatívak teljesen igaz. hagyomány őrzők, teljesen igaz. munka, munka, munka, teljesen igaz. csak azt nem értem, hogy ezt egyesek miért találják rossznak.
rengeteg férfi koreai ismerősöm van, és midegyik családfő, fölötte áll a nőnek, de a szülők után a feleséget tisztelik a legjobban. éppen azért mert konzervativak.
és ahogy írtak mások is, kb egész ázsia konzervatív, hagyomány tisztelő, és sztem éppen ez a szépsége ázsiának.
kicsi japán: az unokatesómnak japán felesége van, és egyszer voltam a feleség bátyánál, aki 5 éve nyitot egy kis non-stop kajáldát. aza tipikus japán kajás bodé, egy pullt egyik oldalon a szakács a másik oldalon 5 szék a vendégnek, és amióta megnyitotta egyetelen napot nem pihent. na én pont akkor voltam náluk amikor az egész család rábeszélte, hogy tartson egy hét szünetet. na most a kislánya a suliban csinált neki egy ajándékot, és amikor megkapta úgy sírt mint egy kölök, de nem ért hozzá a lányához. még meg sem simogatta, nem hogy meg puszilni. én nem nagyon értem dolgot, de ennyire konzervatívak. sok család. mer ő családfő, ő férfi. puszi simogatás gyengeségre utal. a sírást meg nem tudja vissza tartani.
viszont azt nem tudom, hogy ha mi nem vagyunk ott mi történt volna.
és én a bátyámat, aki 3 évvel idősebb nálam magázom, nem tegezem. egész ázsiában a tisztelet a legfontosabb, és igaz ami igaz d-koreában ez most haldoklik. most söul kb new york 2.

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 16. 09:38, Vasárnap
Érdekes ez a hagyomány dolog. Úgy vettem észre, hogy Japánban (is) ezt már kikezdte a nyugati kultúra. Persze nem kell nagy dolgokra gondolni, de néha lehet változásokról hallani.
Asszem pont valamelyik keményvonalas japán rapper mondta a BBC egyik műsorában, jó pár évvel ezelőtt (én is csak utólag láttam), hogy ők már pont az ilyen hagyományok ellen küzdenek a szövegeikkel, és hogy egyre több fiatal azonosul a gondolatvilágukkal. Persze ebben az is benne van, hogy a fiatalok egy része külföldről hozza be ezeket, és amikor visszatérnek Japánba, akkor már nem tetszik nekik az ottani rendszer.
Lehetne azon vergődni, hogy ezen fiatalok egy részét később szépen bedarálja az ottani társadalom és elvárásai, de a lényeg nem itt van, hanem ott, hogy ezek a folyamatok már elindultak (illetve hát folytatódnak).

Általában a nagy Japán fanok (én nem vagyok az) szokták elemezgetni, hogy ez-az milyen rossz és hogy milyen fantasztikus a japán társadalom a maga kis hagyományaival blablabla, de szerintem ez tömény bullshit. Minden társadalom változik idővel, ami teljesen normális. Nincs olyan, hogy jó vagy rossz, mert ahhoz, hogy ilyen megállapításokat tegyünk, ahhoz elő kell venni egy másik társadalom szokásait, normáit pl, ami hülyeség, mert nekünk ez a társadalom, másoknak pedig az a társadalom a normális. Nincs sehol sem egy nemzetközileg elfogadott mérce, hogy mi számít "jónak".
Az a lényeg, hogy tolerálni kell a másik társadalmát, még ha nem is tetszik, ami ott megy, akkor is. És ugyanígy pozitív irányba sem szabad, hogy elszaladjon velünk a ló.
Amikor pedig más országokba utazunk, akkor pedig igazodni kell az ottani szokásokhoz. Persze a vendéglátóknak is igazodniuk kell valamennyit a másik szokásaihoz. Ez utóbbit nem nagyon szokták hangoztatni azért, pedig bizony ez egy ilyen kölcsönös dolog.. Gondoljunk csak bele, hogy egy japán sohasem lesz magyar és egy magyar sem lesz japán. De ez így teljesen jó.

Hát kicsit elkalandoztam, de hát ez van.  :angel:

  • *
  • Karma: 82
2009. Augusztus 16. 11:44, Vasárnap
Ugyan már, nem kell ezt annyira komolyan venni. Lehet, hogy olyan értelemben eltűnnek az alá-fölérendeltségi viszonyok, mint amilyenek voltak, de lesz majd helyette egy új, jellegzetesen "japános", vagy akár "koreaias" mód, ahogy minden másból is ez lett, amit átvettek. Amennyit az elmúlt 100 évben változtak, ahhoz képest ez már nem lesz valami nagy durranás...  :)

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. Augusztus 16. 12:05, Vasárnap
^Igaz. A lényeg a folyamatos változáson van. :)
Hogy milyen irányba és hogyan változnak, az eléggé kiszámíthatatlan. De nem valószínű, hogy Japán pl USA2 lesz. :DD
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 16. 12:07, Vasárnap írta FoodLFG »

  • No avatar
  • Karma: 4
2009. December 29. 21:02, Kedd
Pogó a koreai parlamentben! Zsír :-D
http://askakorean.blogspot.com/2009/12/ask-korean-news-national-assembly.html

Igazából azt nem értem, hogy hogy van az, hogy csak egy-két ember indul egymásnak, illetve egymásra talál. Mert a többiek nem tűnnek annyira agresszívnek, csak oda mennek. Érdekes lehet, hogy a parlament minden részén el van ejtve egy-egy ilyen tégla, akik nekimennek egymásnak. A többiek (félősebbek) meg össznépi tolongásban élvezkednek.
 Ki van ez találva na!  :samurai:

szerk:
Kung-fu fight! At S Korean Parliament
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 29. 21:41, Kedd írta FoodLFG »

  • Karma: 7
2009. December 29. 21:17, Kedd
Pogó a koreai parlamentben! Zsír :-D
http://askakorean.blogspot.com/2009/12/ask-korean-news-national-assembly.html

Igazából azt nem értem, hogy hogy van az, hogy csak egy-két ember indul egymásnak, illetve egymásra talál. Mert a többiek nem tűnnek annyira agresszívnek, csak oda mennek. Érdekes lehet, hogy a parlament minden részén el van ejtve egy-egy ilyen tégla, akik nekimennek egymásnak. A többiek (félősebbek) meg össznépi tolongásban élvezkednek.
 Ki van ez találva na!  :samurai:
Ez nálunk kifejezetten jó lenne. Csak itt késsel és szamuráj kardal(hiába, lassan nálunk is nagyon elterjedt lesz a mindennapi használata) esnének egymásnak. A tégláról meg eszembe jut a 2006-os okt. 23. dolog.

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 9. 10:44, Szombat
A koreai tanárnénit kifaggattam pár filmes vonatkozású urban legendről.

1.) A tinifilmekben tapasztalható tanári büntetések:
- ez ma már csak a fantázia szüleménye. Akárcsak nálunk, régen keményen büntettek ugyan a tanárok, de azóta ez gyökeresen megváltozott.
Egyrészt törvény tiltja az iskolai testi fenyítést.
Lévén a nálunk megszokottnál jogkövetőbbek a népek arrafelé, ezt be is tartják.
Más kérdés, hogy mást nem is tehetnek: ha bármelyik tanár olyasmire vetemedne, mint legutóbb a Detectives in 40 Minutes aka 4th Period Mystery-ben, azt a diákok telefonnal felveszik, rögtön felteszik az internetre. Szülő be az iskolába számonkérni, osztálytársak szülei magukból kikelve szintén be, az iskola hírneve romokban. Ilyen luxust nem engedhetnek meg maguknak az igazgatók.

2.) A baseball ütőkkel és vascsövekkel egymásnak eső iskolai bandák:
- sajnos létező jelenség. Nyilván nem minden iskolában, és nem napi jelleggel, de előfordul. Nem ritkák a súlyos sérülések.

3.) A közösségből kivetett hosszúhajú szellemlány karaktere:
- a közösségből bárhogyan kilógóakat, a valamiben másokat, és főleg a gyengéket szinte azonnal kikezdik. Az ilyenekre extrém módon rászállnak, szekálják, onnantól kezdve senki nem áll velük szóba. Előfordul, hogy iskola után megvárják, és még el is verik.

Néhány apróság ezeken kívül, mert van, amiben hasonlítunk. :)
Akárcsak nálunk, Koreában is drasztikusan lecsökkent a gyermekvállalási kedv, az okai hasonlóak. Egy, ritkábban két gyerek születik egy családban, a gyerekek nem tanulnak meg barátkozni, önzőek, nincsenek tekintettel másokra, egymásra, pofátlanok. Egyre nehezebb a tanárok dolga.
A munkaadók jobban szeretik a fiatal, egyedülálló nőket alkalmazni. Egy férjezett nőnek, legyen akármilyen fiatal, nagyon nehéz elhelyezkednie (elmegy majd szülni, beteg a gyerek, etc.).

Esetleg ha van valami a "már rég meg szerettem volna kérdezni" kategóriából a koreai filmekkel (vagy csak Koreával) kapcsolatban, ki vele. Ha adódik rá alkalom, igyekszem szállítani a válaszokat.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 9. 10:49, Szombat írta gianni7 »

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Január 9. 12:02, Szombat
^ Van más is ekkora korea fan ott, vagy csak te zaklatod állandóan szegény tanárnőt ?  :-D

  • *
  • Karma: 36
2010. Január 9. 12:42, Szombat
^ Van más is ekkora korea fan ott, vagy csak te zaklatod állandóan szegény tanárnőt ?  :-D

Nehezen értelmezhető kérdés.
Ha valaki nem Korea-fan, akkor nemigen kezd el koreaiul tanulni.   :P

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 4
2010. Január 9. 15:44, Szombat
Nehezen értelmezhető kérdés.
Ha valaki nem Korea-fan, akkor nemigen kezd el koreaiul tanulni.   :P
Háde ekkora ... ?

Úgy képzelem ezt el, hogy miután már mindenki elhagyta a termet, Gianni még csak akkor kezd belejönni és a kijáratot elállva kérdezget. :DD