Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Az öt legnagyobb csalódás...  (Megtekintve 6513 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 20. 15:23, Szerda
Más hullámhosszon mozgunk,mást keresünk 1-1 filmben.De nincs ezzel semmi baj,a változatosság az élet sója.
Nekem teljesen mást jelent Zatoichi mint amit Kitano kihozott belőle.
Korrekt. Érthető.

A MOM számomra széteső film,központi gondolat nélkül.
Lehetett volna:
-üldözzük a gyilkost-pl.Dirty Harry tipusú
-rendőrség bírálat-pl. Serpico
-a hétköznapi gonosz/fóbia -pl.Psycho
-a zseniális gonosz- pl.Hannibal Lecter filmek
-nem segít a társadalom pl.Polip sorozat
Na itt derült ki igazán, hogy miért nem tetszett neked a film: elvárásokkal ültél le elé, más filmekhez hasonlítgatod, stílusokba akarod bedugni. Ezt a filmet pont azért érdemes megnézni, mert bár nem tökéletes, de nagyon egyéni és kevés hasonló készült valaha is.

És a vélemények ütköztetése nem szabad,hogy probléma legyen,hiszen abból mindig kijöhet valami jó,ha odafigyelünk a másikra.Részemről ez a cél,amikor írok és olvasok a fórumban.Az pedig úgyis az egyéntől függ,ki mit néz és kedvel meg a látottakból.Az utóbbiakat afféle általános összefoglalásnak szántam,nehogy úgy jöjjön ki,hogy megorroltam az ellenvéleményekért.Ezt muszáj ideírnom,a múltkoriból kiindulva,mert azt vettem észre,néha félreérthető ha spórol az ember a pontos kifejtéssel.
:aniki:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Szeptember 20. 16:54, Szerda
És a vélemények ütköztetése nem szabad,hogy probléma legyen,hiszen abból mindig kijöhet valami jó,ha odafigyelünk a másikra.Részemről ez a cél,amikor írok és olvasok a fórumban.Az pedig úgyis az egyéntől függ,ki mit néz és kedvel meg a látottakból.Az utóbbiakat afféle általános összefoglalásnak szántam,nehogy úgy jöjjön ki,hogy megorroltam az ellenvéleményekért.Ezt muszáj ideírnom,a múltkoriból kiindulva,mert azt vettem észre,néha félreérthető ha spórol az ember a pontos kifejtéssel.

Meg egyébként is ugy vettem észre, hogy sokkal érzékenyebbek egy fórumon az emberek. Talán azért, mert amiről itt írnak, az közel áll hozzájuk, és egy kis kritikára is egyből felkapják a vizet.

  • *
  • Karma: 80
2006. Szeptember 20. 18:33, Szerda
De mire jön rá a végén??!! Tudni akarom! Most...  :samurai:
Arra, hogy gyilkosok köztünk járhatnak, hogy nem lehet mindet elkapni - vagy a megfelelőt elkapni, lásd a srácot, akit majdnem lelőttek a síneknél a végén, és arra, hogy akárhány gyanúsítottat megvernek, mindig a bűnözők és a gyilkosok lesznek többen, mint az elkapott és lecsukott tettesek, és mindig lépéselőnyben lesznek a rendőrökkel szemben. Szerintem semmi különlegesre nem jön rá a végén. Persze az is lehet, hogy tévedek. De az biztos, hogy nem kell semmilyen csavar a végére, hogy izgalmas és jó film legyen - szerintem.
Hát,tényleg nem jön rá semmire.De ezt akarják a nézőkkel közölni?Hagyjátok a rendőrséget,nem érnek semmit,csak erőszakos tapló zsaruk?Ja,ne írj sárgával,légy szíves,nem olvasható.Kösz.

Azért ír sárgával, mert spoiler. Hogy mi is az, arról légyszíves tájékozódj itt:

http://www.azsiafilm.hu/forum/index.php?topic=96.0

És nyugodtan lehet használni ezt is: :spoiler:
 ;)
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 30
2006. Szeptember 21. 12:33, Csütörtök
"Na itt derült ki igazán, hogy miért nem tetszett neked a film: elvárásokkal ültél le elé, más filmekhez hasonlítgatod, stílusokba akarod bedugni. Ezt a filmet pont azért érdemes megnézni, mert bár nem tökéletes, de nagyon egyéni és kevés hasonló készült valaha is."

Áh,nem.Nem voltak előzetes elvárásaim,azt csak azért írtam,hogy mit hozhattak volna ki belőle.Gondolkoztam az írottakon,de mit tagadjam,még mindig nem értem,mi is ennek a filmnek a lényege.Nálam nem működött a tartalmi része.Mindegy,jól járt akinél igen.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

 

anything