Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Foci VB az Óbesterben  (Megtekintve 22625 alkalommal)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Június 15. 18:06, Csütörtök
Az első meccset majdnem eltaláltam... :)
Ja! Milyen volt a meccs? Én csak az eredményt követtem. Tényleg ennyire jók az Ecuadoriak?
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 15. 18:14, Csütörtök
Brazilok mennyivel nyertek kedden?

Koreát mikor láthatjuk legközelebb?:) (Japán gondolom kiesett:((

A brazilok 1-0-ra verték Horvátországot. Ha jól számolom, Japánt és Koreát is vasárnap lehet majd legközelebb látni, aztán Japán 22-én este 9-kor, Korea pedig 23-án délután 4-kor fog játszani (ez utóbbit nagyon úgy fest, hogy nem fogom látni egy idióta munkahelyi elfoglaltság miatt, hogy dögöljenek meg). :samurai:

2006. Június 15. 18:32, Csütörtök
Brazilok mennyivel nyertek kedden?

Koreát mikor láthatjuk legközelebb?:) (Japán gondolom kiesett:((

a brazilok 1:0-ra nyertek a horvátok ellen, Dél-Korea pedig 18.-án játszik a franciákkal.

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. Június 15. 18:50, Csütörtök
Köszönöm fiúk:)

Nézitek most az Anglia Vs. Trinidad meccset? nagyon jó eddig voltak szép helyzetek:)

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 15. 18:52, Csütörtök
Köszönöm fiúk:)

Nézitek most az Anglia Vs. Trinidad meccset? nagyon jó eddig voltak szép helyzetek:)

Nézem, de a meccsek előtti tippemet lehet, hogy az angolok miatt bukom. Eddig se szerettem a válogatottjukat, de így meg pláne... :)

2006. Június 15. 19:11, Csütörtök
Köszönöm fiúk:)

Nézitek most az Anglia Vs. Trinidad meccset? nagyon jó eddig voltak szép helyzetek:)

Nézem, de a meccsek előtti tippemet lehet, hogy az angolok miatt bukom. Eddig se szerettem a válogatottjukat, de így meg pláne... :)

én szeretem az angol focit, de már az első meccsen is látszott, hogy nagyon nem megy nekik. itt meg örülhetnek, hogy nem vezet Trinidad. röhej! :(

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 15. 19:55, Csütörtök
Köszönöm fiúk:)

Nézitek most az Anglia Vs. Trinidad meccset? nagyon jó eddig voltak szép helyzetek:)

Nézem, de a meccsek előtti tippemet lehet, hogy az angolok miatt bukom. Eddig se szerettem a válogatottjukat, de így meg pláne... :)

én szeretem az angol focit, de már az első meccsen is látszott, hogy nagyon nem megy nekik. itt meg örülhetnek, hogy nem vezet Trinidad. röhej! :(

Nagyon nyögvenyelős volt, de végül csak bejött a második tippem is. :) A vége 2-0 az angoloknak, szegény trinidadiak nem tudták kihúzni.

  • No avatar
  • Karma: 16
2006. Június 15. 19:59, Csütörtök
Respekt Trinidadnak szépen küzdöttek!:)

2006. Június 15. 20:04, Csütörtök
Köszönöm fiúk:)

Nézitek most az Anglia Vs. Trinidad meccset? nagyon jó eddig voltak szép helyzetek:)

Nézem, de a meccsek előtti tippemet lehet, hogy az angolok miatt bukom. Eddig se szerettem a válogatottjukat, de így meg pláne... :)

én szeretem az angol focit, de már az első meccsen is látszott, hogy nagyon nem megy nekik. itt meg örülhetnek, hogy nem vezet Trinidad. röhej! :(

Nagyon nyögvenyelős volt, de végül csak bejött a második tippem is. :) A vége 2-0 az angoloknak, szegény trinidadiak nem tudták kihúzni.

szégyelhetik magukat! nagyon primitívek voltak, csak szenvedtek.. azon még röhögnék, ha Paraguay nyerne a svédek ellen.  :)

  • Karma: 36
2006. Június 15. 20:31, Csütörtök
Ahol egy Odonkor, meg Neuville (a gólja ellenére) válogatott lehet, ott "baj" van... 8-)
Hmmm... mondasz valamit... (egyébként meg Ramiz mondta,  még a nyitómérkőzésen, hogy milyen lenne ha egy néger játékos is játszana a német csapatban*, hát most bejött neki! :)) )
______________
*Hitler forogna a sírjában

Lehet, hogy elsőre furcsa, hogy egy félvér játszik a németeknél, de ő ugye félig német, német az anyanyelve, németül gondolkodik így szerintem csak a legvadabb rasszisták kérdőjelezhetik meg a helyét. Kábé, mintha nálunk azt mondaná valaki egy félig sváb/szláv félig magyarnak, hogy ő ne játszon a válogatottban, mert nem elég fajtiszta. Petrovics (aka Petőfi) forogna a sírjában.*

Egyébként én utálom a német focit, de ez a csapat az utóbbi 10 év legjobb német csapata, amely végre mer támadni...

* asszem búcsút mondhatok a kemény 3 karmámnak :( Tényleg, aki lemegy nullára, az autamatikusan kitiltódik?  :)
« Utoljára szerkesztve: 2006. Június 15. 20:36, Csütörtök írta agentcooper »

  • Karma: 36
2006. Június 15. 20:42, Csütörtök
A fentiekhez kapcsolódva idéznék egy indexes hozzászólást, amely a szintén sokat cseszegetett francia válogatott "színességét" tárgyalja:

Na, tisztázzunk pár dolgot.

Trezeguet argentin szülők Franciaországban született, majd Argentínában nevelkedett gyermeke, egyébként francia állampolgár. Ezt is talán helyrerakták már.

Guadeloupe és Martinique Franciaország tengerentúli megyéi, tehát az onnan származó francia válogatott játékosok egyáltalán nem bevándorlók. Ez a két sziget majdnem 400 éve lett francia gyarmat. Azt hiszem, hogy az ott élőknek semmivel sincs kevesebb közük Franciaországhoz, mint azoknak, akik az alig 250 éve Franciaországhoz tartozó Lotaringia lakóinak, vagy a bratonoknak - Bretagne 500 éve került a francia király uralama alá. Érdekes módon mégsem írta senki sem, hogy Deschamps vagy Platini nem francia, és most sem Landreau került a támadások kereszttüzébe. Nyilván, mert egy lotaringiairól vagy bretonról a bőrszíne alapján nem látszik... és Henrynak sem a fehér őseiről ír soha senki - pedig elég ránézni: legalább annyi európai őse volt, mint afrikai.

Ahogy ezt sokan és helyesen írták, le kellene már állni ezzel a kérdéssel. A francia  - és az angol és a holland - válogatott egykor nagy gyarmatbirodalmakkal és ma is több tengerentúli területtel rendelkező országok válogatottjai. Természetes, hogy vannak nem európai származású játékosaik is. Ahogy a németben is vannak bajorok és szászok is, a spanyolban kasztíliaiak és katalánok, a magyarban szlávok, svábok stb.

  • *
  • Karma: 82
2006. Június 15. 20:54, Csütörtök
Ahol egy Odonkor, meg Neuville (a gólja ellenére) válogatott lehet, ott "baj" van... 8-)
Hmmm... mondasz valamit... (egyébként meg Ramiz mondta,  még a nyitómérkőzésen, hogy milyen lenne ha egy néger játékos is játszana a német csapatban*, hát most bejött neki! :)) )
______________
*Hitler forogna a sírjában

Lehet, hogy elsőre furcsa, hogy egy félvér játszik a németeknél, de ő ugye félig német, német az anyanyelve, németül gondolkodik így szerintem csak a legvadabb rasszisták kérdőjelezhetik meg a helyét. Kábé, mintha nálunk azt mondaná valaki egy félig sváb/szláv félig magyarnak, hogy ő ne játszon a válogatottban, mert nem elég fajtiszta. Petrovics (aka Petőfi) forogna a sírjában.*

Egyébként én utálom a német focit, de ez a csapat az utóbbi 10 év legjobb német csapata, amely végre mer támadni...

* asszem búcsút mondhatok a kemény 3 karmámnak :( Tényleg, aki lemegy nullára, az autamatikusan kitiltódik?  :)

Nem kell ezeket túl komolyan lereagálni szerintem. Emberileg nincs is egyikünknek sem problémája egyik fekete/színesbőrű játékossal sem, a hangsúly itt inkább a poénon volt, ami néha -esetleg- bánthat másokat, de nem hiszem, hogy jelenleg túl sok német anyanyelvű fekete olvasná kicsiny fórumunkat. A rasszizmust én is elítélem, de az ilyen jellegű poénokat nem, kivéve persze, ha egy szintén jelenlevő emberre vonatkoznak, mert az ugye finoman szólva is tahóság. Az ominózus mondat egyébként eredetileg Gerald Asamoah-ra vonatkozott, aki Odonkorral ellentétben biztos, hogy nem német anyanyelvű.
De ha téged zavar mindez, akkor ígérem ezentúl leállítom magam...  <:)

  • Karma: 36
2006. Június 15. 21:03, Csütörtök


De ha téged zavar mindez, akkor ígérem ezentúl leállítom magam...  <:)
Idézet

Nem zavar, csak van bennem egy állandó késztetés, hogy cáfolgassam (vagy legalább próbáljam) a népszerű tévhiteket (kész csoda, hogy nem vagyok az urbanlegends.hu szerkesztője:), meg szeretek szembe hugyozni a széllel, ettől az a csalóka érzésem támad, hogy milyen f*sza, nonkonformista gyerek vagyok.  :(

Szóval inkább én kérek elnézést, ha esetleg túl kioktató volt a stílusom.

Asamoah hátterét nem ismerem, de szerintem a szándékos, előre megfontolt honosítás más tészta, az kevésbé indokolható... (Ezt főleg mi csináljuk: lásd kézilabdában a kubaiak vagy Bojana Radulovics)

  • Karma: 36
2006. Június 15. 21:06, Csütörtök
Lehet, hogy bunkó magyar paraszt vagyok, de nekem valahogy ez az ártatlan piszkálódás, amely felhasználja az előítéletek és skatulyák széles tárházát, hozzá tartozik a vb nézéséhez. :o 8)

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Június 15. 21:30, Csütörtök
agentcooper: pontosan az ilyen félreértések elkerülése végett kedtem úgy az egészet, hogy poén volt a dolog. Nna mindegy úgyis túltárgyaltuk a dolgot. Sztem te is tudtad, hogy nincsen semmi baja senkinek Odonkorral meg a többi "nemfehér" német játékossal, de mindegy :D (az indexről meg szerintem nem érdemes idézni, mert nem valami megbízható, legalábbis személyes tapasztalat alapján. egyébként nem tudom).

Angol-trinidad meccshez: én is a trinidadiaknak szurkoltam végig. És az a gól volt a legszeb,amit ők lőttek a legvégén és nem is volt les... Szóval, ha a bírói műhibákat nem vesszük figyelembe, akkor nem lett igazad YEZy! :)) (bár ez csak piszkálódás, mert irígy lettem, hogy bejött :roll: )
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.