Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Anime  (Megtekintve 24832 alkalommal)

  • Karma: 1
2006. Március 14. 15:34, Kedd
akkor belehúzok:

Kakurenbo: Hide and seek (2005)





Shuhei Morita rendezőnek, és 2-3 wannabe animekészítőből álló rajzfilmstúdiójának (Yamatoworks) első, rövid animációja.

A nagyvárosi cyberpunk díszletek között a gyerekek egy régi mende-mondáról suttognak egymásnak. A neon fényreklámok egy-egy betűje időnként kialszik, és ha valaki olvasni tud a jelekben, eljuthat az Otokoyo színhelyére. Ebben a játékban a szóbeszéd szerint ősi japán démonok bújócskáznak embergyerekekkel, akik sosem térnek vissza.

Egyik ilyen játszmának a történetét követi végig a Kakurenbo, profi látványvilággal, aminek előállításához a fiatalok a szokásosnál jóval nagyobb mértékben igénybe vették a 3d-s programok segítségét. Az egész rajzfilmet lemodellezték 3d-ben,  és a végeredményt rajzfilmesítették. Ettől az ősi démonok legalább annyira hasonlítanak órási fabábokra, mint mint elszabadult mechákra.  

A film 25 perces, bejárta a nemzetközi filmfesztiválokat. A kivitelezése meglepően profi - csak néha döccen egyet, a mistery pedig tényleg üt benne.

http://www.yamato-works.com/english.html

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Március 14. 15:57, Kedd
norám, te ne csináld, hogy bombázol itt a jobbnál jobb filmekkel. Olyan szépen be volt tervezve, hogy mikor mit nézzek, és most rughatom fel az egészet :( ;) :-D
Komolyra fordítva! Végre kedvet kaptam megint egy kis animézéshez. Az ergo proxyt nézi valaki?

Edit:
ránéztem, az usteam ftpn vannak plussz inyecségek a Kakurenbohoz:

a-l.kakurenbo.background.gallery.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.character.gallery.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.creator.commentary.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.designer.interview.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.director.interview.xvid.mkv

  • Karma: 1
2006. Március 14. 16:41, Kedd
Idézetet írta: Manu
norám, te ne csináld, hogy bombázol itt a jobbnál jobb filmekkel.


engedelmes rabszolgád vagyok :monkey: :megnéztem az Urusei Yatsura első, Oshii által rendezett feature-ét, és néhány emlézetes pillanattól eltekintve fos volt,  - mondjuk ezekre sem emlékszem.

Idézetet írta: Manu

Edit:
ránéztem, az usteam ftpn vannak plussz inyecségek a Kakurenbohoz:

a-l.kakurenbo.background.gallery.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.character.gallery.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.creator.commentary.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.designer.interview.xvid.mkv
a-l.kakurenbo.director.interview.xvid.mkv



ezek sokat emelnek az egész élvezeti értékén.

  • Karma: 3
2006. Március 14. 21:54, Kedd
Feltámad az anime topic? :)
menjetek Akirát nézni :)

  • Karma: 2
2006. Március 14. 22:08, Kedd
Érdekes ez a Wicked City, mert bár anno a képek alapján kapásból tudtam, hogy ezt nekem látnom kell, a megnézése után mégis valahogy hiányérzetem volt.
Kicsit az volt a benyomásom, mintha lenne egy határ amit az alkotók nem igazán mernek átlépni, pedig ha egy leheletnyivel misztikusabb/elvontabb/szürreálisabb lett volna...
Persze lehet, hogy ez csak az én hülyeségem, de amíg például a Ninja Scroll-t szépen lekerekítettnek, és hangulatilag kiaknázottnak éltem meg, addig a WC (hehe) mintha tartalmilag egy kicsit kevesebb lenne.
Ettől függetlenül egy remekjó anime, kár kihagyni.

  • Karma: 1
2006. Március 15. 03:16, Szerda
igazad lehet, de nekem nagyon jól esett most ez a film. rég láttam a régi nagy animék közül ilyen jót. meg nekem kölün örömet okoz a ponyva és a súlyosan agyfacsaró tartalom mixelése a la abel ferrara, aki szintén egy nem régi felfedezettem. hiába, újszülöttnek... :hopp:

  • Karma: 1
2006. Március 15. 03:59, Szerda
Idézetet írta: Feldin
Feltámad az anime topic? :)
menjetek Akirát nézni :)









Akíraaaa! :twisted:

  • Karma: 3
2006. Március 15. 10:00, Szerda
:D LOL :)  :lol:

  • Karma: 32
2006. Március 15. 13:49, Szerda
Idézetet írta: Manu
Az ergo proxyt nézi valaki?


Most akarok majd nekiállni, csak baromi lassan csorog le torrenten. :(
Gondolkodom rajta, hogy nekiállok a fordításnak is, de szerintem csak azután, hogy lement a Shinigami No Ballad.

  • Karma: 36
2006. Március 16. 18:35, Csütörtök
Idézetet írta: Manu
Komolyra fordítva! Végre kedvet kaptam megint egy kis animézéshez. Az ergo proxyt nézi valaki?

Nézem, még nem sokat mondhatok róla. Jó lesz. :P

Amit egyébként most nézek, az a Planetes, és zseniális, marha jó.

Idézetet írta: Skyneth
Most akarok majd nekiállni, csak baromi lassan csorog le torrenten. :(

Miért nem u5te@m ftpről töltöd? :)

  • Karma: 32
2006. Március 16. 21:03, Csütörtök
Idézetet írta: Ramiz

Idézetet írta: Skyneth
Most akarok majd nekiállni, csak baromi lassan csorog le torrenten. :(

Miért nem u5te@m ftpről töltöd? :)


Ha jól láttam nincs fenn. Meg amúgy is raw-ot szedek most, az meg ritkán kerül fel.

  • Karma: 36
2006. Március 16. 21:48, Csütörtök
Idézetet írta: Skyneth
Ha jól láttam nincs fenn. Meg amúgy is raw-ot szedek most, az meg ritkán kerül fel.

Télleg! De hü1ye vagyok! Egyébként az animehq-n van, de ott is csak az első 2 rész és az sem raw...

  • Karma: 29
2006. Március 19. 00:41, Vasárnap
GTO - Great Teacher Onizuka

Eikichi Onizuka álma, hogy Japán legjobb tanára legyen belőle, ám ehhez előbb le kell küzdjön néhány apró akadályt: egy félelmetes motoros banda ex-vezéreként komoly problémái vannak a hatóságokkal, veszélyesen mocskos a szája, a konfliktusmegoldási képessége erőteljesen a direkt megközelítésre épül (addig üti, amíg mozog/meleg, nem feltétlen ebben a sorrendben), és (megkérdőjelezhető) tudásának átadásából viszonylag könnyen kizökkenti egy miniszoknya látványa, ami tudvalevőleg az iskolai ruhaetikett része...
hatalmas szíve és élettapasztalata azonban úgy tűnik átsegíti a nehézségeken...
harsány humor és óvatosan adagolt életbölcsességek, egy valóban szórakoztató anime sorozatban...

http://animeworld.com/reviews/gto.html

http://www.dvdtown.com/review/gto1greatteacheronizuka/10720/1431
If you were to ask me if I'd ever had the bad luck to miss my daily cocktail, I'd have to say that I doubt it; where certain things are concerned, I plan ahead.
Luis Bunuel

  • Karma: 36
2006. Március 19. 07:50, Vasárnap
Idézetet írta: santito
GTO - Great Teacher Onizuka

Ezt már máshonnan is ajánlották, kíváncsi vagyok rá. Kár, hogy utálom a tanárokat, pláne a "jófejeket"... <:)

  • *
  • Karma: 82
2006. Március 19. 11:13, Vasárnap
A mozifilm se volt rossz belőle, bár kissé irritáló a főszereplő... :)

 

anything