Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Kínai filmek  (Megtekintve 42846 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2006. Február 10. 09:06, Péntek
The shaolin temple

 A nagy gonosz egyik szolgája megpróbálja eltenni a nagy gonoszt láb alól. Ez azonban nem sikerül neki, még úgy sem, hogy a fia is beavatkozik. A szolga elhalálozik, a fiú elmenekül a tett színhelyéről. Shaolin szerzetesek oltalma alá kerül és be is lép szerzetesnek, továbbá fogadalmat tesz, hogy megöli a nagy gonoszt. Útjuk többször is keresztezi egymást, először egy lány miatt, majd a nagy gonosz másik ellensége miatt, akit a fiú elbújtat. A nagy gonosz végül a templom ellen fordul, így a shaolin szerzeteseknek is harcolniuk kell, hogy megmentsék a templomukat és ebben a csatában sor kerül a végső ütközetre is a fiú és a nagy gonosz között...

    A sztori teljesen átlagos, de hát egy kung-fu filmben a sztori mindig kiegészítő szerepet kap a sok kung-fu jelenet közötti hely kitöltésére. A karakterek kicsit sablonosak, viszont nagyon tudnak kung-fuzni... :) Ahogy iMDB-n is írják, ebben a filmben nem használtak semmiféle trükköt, kaszkadőröket, speciális vágásokat, így végig igazi kung-fut élvezhetünk. További pozitívum még a film zenéje, ami nagyon hangulatos, valamint 1-2 szép természeti kép is megjelenik bevágásként. Ami nekem nem tetszett benne, az az, hogy egy idő után már sok lett a kung-fu jelenetből, valamint a részeges kung-fu ötletét mintha Jackie Chan még ezelőtt a film előtt lelőtte volna már... Ettől függetlenül megér egy megnézést a kung-fu filmek rajongóinak.

   Ez volt Jet Li első filmszerepe 16 évesen, többszörös  Wu Shu bajnokként. A film nagy kung-fu mániát indított el szerte Kínában, nem véletlenül... :)

  • Karma: 36
2006. Február 19. 16:35, Vasárnap
2046

Kar Wai filmje a szerelemről és kicsit többről, kicsit kevesebbről: általában a férfi-nő kapcsolatokról szól. A főszereplő egy férfi, akit nem érdekelnek a hosszú távú kapcsolatok: igazi nőcsábász, senki mellett nem állapodik meg, és profi technikái vannak egy-egy nő lefektetésére. A film során három különböző nővel való kapcsolatát ismerjük meg, rövid jelenetekből, visszaemlékezésekből és utalásokból a sci-fi keretek közé helyezett írás-sorozatából, melynek a 2046 címet adta, és amelyben a saját élményeit írja meg. A történetet tehát nagyrészt különféle érzelmek és kapcsolatok alakulása adja, nem könnyű követni és nem is nagyon köt le mindenkit. A film látványvilága azonban sűrű, buja, erős színek és régi hangulatú berendezési tárgyak dominálnak, egyszóval nagyon eltalált, teljesen a hatása alá vonja a nézőt. Ezt pedig a kitűnő színészek csak tovább fokozzák. Ettől a filmtől tehát nem pörgős történetet vagy humoros helyzeteket kell várni, hanem finoman erotikus hangulatot, gyönyörű fényképezést és remek színészi játékot.

2006. Február 19. 18:58, Vasárnap
Idézetet írta: Ramiz
2046

ez inkább hongkongi film, nem? mindegy... a lényeg, hogy idén kijön dvd-n az In the Mood for Love-val egyetemben! hála az Odeon-nak! :drunk:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 20. 08:52, Hétfő
Te arnold! Nagyon toppon vagy benne, hogy mikor mi jön ki! Nem akarsz egy topikot indítani, amiben tájékoztatsz az épp aktuális megjelenésekről, mert esküszöm én nem tudom számon tartani, viszont jól jönne, ha tudnám!

  • Karma: 3
2006. Február 20. 10:22, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Te arnold! Nagyon toppon vagy benne, hogy mikor mi jön ki! Nem akarsz egy topikot indítani, amiben tájékoztatsz az épp aktuális megjelenésekről, mert esküszöm én nem tudom számon tartani, viszont jól jönne, ha tudnám!

Támogatom!

2006. Február 20. 11:48, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Te arnold! Nagyon toppon vagy benne, hogy mikor mi jön ki! Nem akarsz egy topikot indítani, amiben tájékoztatsz az épp aktuális megjelenésekről, mert esküszöm én nem tudom számon tartani, viszont jól jönne, ha tudnám!

nyitottam egy topikot a kapcsolódó anyagok szekcióban!

  • Karma: 36
2006. Február 20. 19:32, Hétfő
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Te arnold! Nagyon toppon vagy benne, hogy mikor mi jön ki! Nem akarsz egy topikot indítani, amiben tájékoztatsz az épp aktuális megjelenésekről, mert esküszöm én nem tudom számon tartani, viszont jól jönne, ha tudnám!

nyitottam egy topikot a kapcsolódó anyagok szekcióban!

Te is megérdemelnél már egy spéci rangot! 8-) Találj ki valami jót, vagy kapsz jakuzásat. :smoke:

2006. Február 20. 20:30, Hétfő
Idézetet írta: Ramiz
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Manu
Te arnold! Nagyon toppon vagy benne, hogy mikor mi jön ki! Nem akarsz egy topikot indítani, amiben tájékoztatsz az épp aktuális megjelenésekről, mert esküszöm én nem tudom számon tartani, viszont jól jönne, ha tudnám!

nyitottam egy topikot a kapcsolódó anyagok szekcióban!

Te is megérdemelnél már egy spéci rangot! 8-) Találj ki valami jót, vagy kapsz jakuzásat. :smoke:

rád bízom... 8-)

  • Karma: 36
2006. Február 20. 23:58, Hétfő
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Ramiz
2046

ez inkább hongkongi film, nem? mindegy... a lényeg, hogy idén kijön dvd-n az In the Mood for Love-val egyetemben! hála az Odeon-nak! :drunk:


Az In the Mood már régen kijött.

2006. Február 21. 07:30, Kedd
Idézetet írta: agentcooper
Idézetet írta: arnold
Idézetet írta: Ramiz
2046

ez inkább hongkongi film, nem? mindegy... a lényeg, hogy idén kijön dvd-n az In the Mood for Love-val egyetemben! hála az Odeon-nak! :drunk:


Az In the Mood már régen kijött.

aha, de elég hamar lejárt a forgalmazás joga.

  • *
  • Karma: 82
2006. Február 25. 19:57, Szombat


The road home (Wo de fu qin mu qin) (1999)

   Egy ember telefonhívást kap a szülőfalujából, hogy az apja meghalt, a mama vígasztalhatatlan és egy olyan temetést szeretne a papának, ami már úgymond "kiment a divatból". Hazamegy a faluba, ahol mindenki elmondja, hogy milyen jó ember volt az apja, de a temetési kérést nehéz lesz teljesíteni. A szülőházban ránéz a szülei ifjúkori képére és hirtelen "megelevenedik a múlt", tanúi lehetünk a mama és a papa igencsak megható egymásra találásának. Zhang Yimou szerintem Kína egyik legjobb rendezője és ez a munkája is nagyszerűen sikerült. Aki látta a Repülő tőrök klánját, annak ismerős lesz a képi világ a gyönyörű tájképekkel, aki pedig a The story of Qiu Ju című filmjét is látta, annak pedig a falusi élet bemutatása. További remek rendezői húzás a jelenben játszódó fekete-fehér képsorokkal keretezett színesben látható "múlt", azaz a történet fő szála. Összefoglalva ez egy nagyon szép film, sok megható jelenettel, mindenkinek ajánlott! A fiatal Zhao Di szerepében látható Zhang Ziyi-nek ez volt az első filmszerepe.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Február 27. 18:29, Hétfő
Idézetet írta: YEZy
The road home (Wo de fu qin mu qin) (1999)


Ezt a filmet már más is ajánlotta és meg is van egy ideje, de eddig nem igazán tudtam rávenni megem. A fiatal Ziyi kisasszony említése azonban nagyot lökött most rajtam a'szem.

Egyébként YEZy, úgynézem így hetente egyszer küldesz fel egy nagyobb adag ismertetőt. Csak bírjuk olvasni , mi?
Keep up the good work! :cool:

2006. Február 27. 18:34, Hétfő
Idézetet írta: YEZy
The road home (Wo de fu qin mu qin) (1999)

ez dvd-n is megjelent azt hiszem...

edit: Az utolsó út

  • *
  • Karma: 82
2006. Február 27. 22:25, Hétfő
Idézetet írta: Manu
Idézetet írta: YEZy
The road home (Wo de fu qin mu qin) (1999)


Egyébként YEZy, úgynézem így hetente egyszer küldesz fel egy nagyobb adag ismertetőt. Csak bírjuk olvasni , mi?
Keep up the good work! :cool:


Igyekszem!  :-D Olyan film, amiről írni kéne, van még sok, csak egy csomó jót már rég láttam, úgy meg nehéz, mert a sztorira nem mindig emlékszem tökéletesen, csak arra, hogy jó volt-e, vagy sem...

  • Karma: 3
2006. Március 8. 22:09, Szerda
Ez a chinese Odyssey 2002 nagyon beteg!!!! :)

 

anything