Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Hazai DVD-megjelenések  (Megtekintve 36982 alkalommal)

  • *
  • Karma: 80
2008. Május 17. 12:47, Szombat
Hm. Azt a pletykát hallottam, hogy megjelenik hamarosan a Szebb holnap? Remélem (rosszmáj, rosszmáj ezerrel) nem a Best Hollywood adja ki, mert akkor kapunk egy "agyonra vágott", ámerikai gusztus szerinti film-csonkot angol 5.1 és magyar 2.0 hanggal, eredeti csájniz hang nélkül.

Megpróbáltam utánanézni, de a szívem majd megállt, mert a Black Mirror honlapja nem jön be. Épp most akartam rendelni. Remélem "nincs semmi bajuk"... Az kéne még, hogy egy ázsiai filmeket kiadó céggel kevesebb legyen... (Így is nagyon kevés van belőlük.)

Hát... http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=8746
Na meg ez: http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=8862
:censored:
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 17. 12:50, Szombat írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 42
2008. Május 17. 15:29, Szombat
Hm. Azt a pletykát hallottam, hogy megjelenik hamarosan a Szebb holnap? Remélem (rosszmáj, rosszmáj ezerrel) nem a Best Hollywood adja ki, mert akkor kapunk egy "agyonra vágott", ámerikai gusztus szerinti film-csonkot angol 5.1 és magyar 2.0 hanggal, eredeti csájniz hang nélkül.

Megpróbáltam utánanézni, de a szívem majd megállt, mert a Black Mirror honlapja nem jön be. Épp most akartam rendelni. Remélem "nincs semmi bajuk"... Az kéne még, hogy egy ázsiai filmeket kiadó céggel kevesebb legyen... (Így is nagyon kevés van belőlük.)

Hát... http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=8746
Na meg ez: http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMAZ=8862
:censored:

Legalább a Szebb holnapon rajta lesz a kínai. Ha tényleg igaz, amit a Shaolin foci-ról írnak, az nem kicsit gáz... :censored:
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2008. Május 18. 20:19, Vasárnap
Jajjjjajjjjajjjj... Ti EBBEN bíztok? Nem emlékeztek már ERRE? Naivan én is bedőltem a beszt halivúdnak és bár volt egy angol + magyar "Once a thief"-em, amikor megláttam a borítón, hogy az "új" (egy nagy frászt új) kiadáson eredeti hang is van, újra megvettem... Én a beszt halivúdnak majd csak akkor hiszek, ha olvasom az újságban, hogy felszámolták őket. Vagy megvárom, míg valamelyikőtök vesz egy Szebb holnapot és ha tényleg van rajta eredeti hang, akkor majd én is megveszem.
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • *
  • Karma: 36
2008. Május 26. 18:58, Hétfő
Na most értetlenkednék egy keveset.  <:)
Járatlan lévén a témában érdekelne hozzáértő véleményetek. Ha a Black Mirror kiadja a Krrish-t ( :istenvagy), akkor mit jelent a megjelenés dátuma, azaz mekkora ez a kiadó?  Mire készüljek? Ha a megjelenés napján elmegyek itt a keleti határszélen egy "hülye azé' nem vagyok" üzletbe, akkor leemelem a polcról a dvd-t, és vihetem haza? Vagy mivel kicsi a kiadó, és kicsi - gondolom én - a kiadott példányszám, ezért ez a polcos megoldás nagyfokú naivitás részemről, és rendelnem kell? Tipp?
Aki nem bp-i, belefutott már a kiadványaikba valahol, átlagos kereskedelmi forgalomban?

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 80
2008. Május 26. 19:22, Hétfő
Na most értetlenkednék egy keveset.  <:)
Járatlan lévén a témában érdekelne hozzáértő véleményetek. Ha a Black Mirror kiadja a Krrish-t ( :istenvagy), akkor mit jelent a megjelenés dátuma, azaz mekkora ez a kiadó?  Mire készüljek? Ha a megjelenés napján elmegyek itt a keleti határszélen egy "hülye azé' nem vagyok" üzletbe, akkor leemelem a polcról a dvd-t, és vihetem haza? Vagy mivel kicsi a kiadó, és kicsi - gondolom én - a kiadott példányszám, ezért ez a polcos megoldás nagyfokú naivitás részemről, és rendelnem kell? Tipp?
Aki nem bp-i, belefutott már a kiadványaikba valahol, átlagos kereskedelmi forgalomban?

Nekem szinte az összes filmem a netpiactól, meg az xpresstől van. Egyszer volt gondom egy hibás, ezer Forintos kiadvánnyal, amit díjmentesen cseréltek, állták a postaköltséget is.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • *
  • Karma: 80
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 5. 21:08, Szombat írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 9
2008. Július 6. 04:10, Vasárnap
Hm, pár napja a "hülyeazértnemvagyok"-ban láttam a "Szebb holnap" első részét DVD-n. Nem is volt egy ló ára (talán 1490) úgyhogy meg is vettem volna gondolkodás nélkül — ha nem a beszthalivúd adta volna ki. Hiába van rajta a borítón, hogy "eredeti hang": a már említett "Once a thief" esetem óta nem hiszek nekik. Ráadásul félek, hogy valami ámerikai gusztus szerinti, xarrá vágott verziót adtak ki a filmből. Suxxx USA... Mindenesetre ha valamelyikőtök már megvette volna, hálásan fogadnék minden információmorzsát.
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 42
2008. Július 6. 12:23, Vasárnap
Hm, pár napja a "hülyeazértnemvagyok"-ban láttam a "Szebb holnap" első részét DVD-n. Nem is volt egy ló ára (talán 1490) úgyhogy meg is vettem volna gondolkodás nélkül — ha nem a beszthalivúd adta volna ki. Hiába van rajta a borítón, hogy "eredeti hang": a már említett "Once a thief" esetem óta nem hiszek nekik. Ráadásul félek, hogy valami ámerikai gusztus szerinti, xarrá vágott verziót adtak ki a filmből. Suxxx USA... Mindenesetre ha valamelyikőtök már megvette volna, hálásan fogadnék minden információmorzsát.

Angol, magyar (ez jó halk) és vietnámi/kínai hangsáv van rajta. A kép kb. a a többi Az akció mesterei-film szintjén áll, tehát lehetne jobb is, plusz vibrál kicsit. Az éttermes mészárolós jelenetet néztem végig, abban nem tűnt úgy, mintha vágott lenne. A borító egy szarkupac, ráadásul a második részből ollóztak ki hozzá képet. Jól van, apróság, de csak azért is :censored:.
"I always leave one bullet, either for myself or for my enemy."

"... the ultimate ideal is when the sword disappears altogether. The warrior embraces all around him. The desire to kill no longer exists. Only peace remains."

"Chori, chori, chupke, chupke.\

"Goa is not a place - Goa is a state of mind."

 http://yakuza-filmes-pagodaja.blog.hu/


  • Karma: 9
2008. Július 6. 13:40, Vasárnap
Idézetet írta: Yakuza
Angol, magyar (ez jó halk) és vietnámi/kínai hangsáv van rajta.
No hiszen, részemről az első kettőt le is hagyhatták volna és az így felszabaduló kapacitást "költhették" volna jobb képminőségre. :-D
Főleg az angol hangot tartom kihagyhatatlannak egy Magyarországon kiadott hongkongi film esetén, höhöhöhö... Na de hát beszt halivúd...

Idézetet írta: Yakuza
A kép kb. a a többi Az akció mesterei-film szintjén áll, tehát lehetne jobb is, plusz vibrál kicsit. Az éttermes mészárolós jelenetet néztem végig, abban nem tűnt úgy, mintha vágott lenne. A borító egy szarkupac, ráadásul a második részből ollóztak ki hozzá képet. Jól van, apróság, de csak azért is :censored:.
Meg vagyok lepve... (persze csak idézőjelben, csak úgy a cinizmus kedvéért...) Én is megvettem párat a zakcijó májsztrói sorozatból, de keserveset kellett csalódnom. Nem is főként a képminőség miatt, hanem a "sok" eredeti hang okán. De angol az van dögivel mindenhol.


UPDATE

Megnéztem közben az Xpress.hu linket és az IMDB-t. Az ikszpresszhu szerint a "Szebb holnap" 90'-es, míg az IMDB szerint 95'.
Persze rávághatnám azonnal, hogy xarrá vágott verziót akarnak ránk sózni, de a dolog nem ilyen egyszerű. Az IMDB egy mozifilmnél mindig a helyes, mozifilm szerint mért (24 fps) hosszt közli. Arról viszont nem vagyok meggyőződve, hogy akár az ikszpresszhu, akár más hasonló oldal odafigyel-e az ilyen apróságokra...
Merthogy ugye a PAL-ban kiadott mozifilmeket nem konvertálják, egész egyszerűen 4,1667 %-kal felgyorsítva játsszák le (24 -> 25 fps), így kicsit gyorsabb lesz a film és picit feljebb csúszik a hangmagasság. A 90'-es film (5400 s) pedig 24 fps-re visszalassítva 5625 s, azaz 93' 45".
(Amúgy meg az IMDB is egész percre kerekített értéket ad meg, tehát lehet az a 95' akár 94,6 perc is, ami viszont PAL-ra gyorsítva 90' 49" alatt eltelik. Tehát nem is biztos, hogy olyan sok ki van vágva belőle.)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 6. 13:57, Vasárnap írta sagyuri »
Ne hagyjuk, hogy a kudarc a fejünkbe szálljon!

  • Karma: 1
2008. Július 6. 21:18, Vasárnap
Cső! Valakinek nincs infója, a sukiyaka western Django című japán film megjelenéséről? A vadkelet sorozatban fog megjelenni ősszel. Pontos dátum még nincs?  :killer samurai:
Imádom az ázsiai filmeket. A legjobbak a Koreai, Japán, Kiníi, Hong Kongi, Thai, Indiai Mongol... Egyszóval mindegyik. Mindenevő vagyok!



http://azsiafilms.freeblog.hu/

  • *
  • Karma: 80
2008. Július 6. 21:56, Vasárnap
Cső! Valakinek nincs infója, a sukiyaka western Django című japán film megjelenéséről? A vadkelet sorozatban fog megjelenni ősszel. Pontos dátum még nincs?  :killer samurai:

Szerintem majd augusztusban fognak mondani dátumot.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 1
2008. Július 6. 22:00, Vasárnap
Honnan van az info?
Imádom az ázsiai filmeket. A legjobbak a Koreai, Japán, Kiníi, Hong Kongi, Thai, Indiai Mongol... Egyszóval mindegyik. Mindenevő vagyok!



http://azsiafilms.freeblog.hu/

  • *
  • Karma: 80
2008. Július 6. 23:03, Vasárnap
Honnan van az info?

Csak tippelek. Szerintem nem szeretik hónapokkal előre bejelenteni, mert akkor meg az esetleges csúszások miatt menne az elégedetlenkedés. De ha gondolod tehetsz egy próbát a Budapest Filmnél, nem kerül semmibe.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 1
2008. Július 7. 12:51, Hétfő
Kösza  választ! :-D
Imádom az ázsiai filmeket. A legjobbak a Koreai, Japán, Kiníi, Hong Kongi, Thai, Indiai Mongol... Egyszóval mindegyik. Mindenevő vagyok!



http://azsiafilms.freeblog.hu/

  • Karma: 1
2008. Július 11. 20:45, Péntek
Ma voltam a media marktban, és egy hatalmas kincsel gazdagodtam. Akira Kurasawa filmjét, a Kagemushit! 2 dvd változatú. Csak az a baj, hogy eza  vágot verzió. De így is 150 perces... :D :D :D :D :D
Imádom az ázsiai filmeket. A legjobbak a Koreai, Japán, Kiníi, Hong Kongi, Thai, Indiai Mongol... Egyszóval mindegyik. Mindenevő vagyok!



http://azsiafilms.freeblog.hu/