Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Tanuljunk ázsiai nyelveket!  (Megtekintve 19060 alkalommal)

  • *
  • Karma: 36
2009. Október 20. 22:07, Kedd
Akit érdekel: indul koreai nyelvtanfolyam Budapesten. (végre)
ITT

Pont ütközik a japán tanfolyamommal...  :) Te amúgy jelentkeztél?

Igen, ma iratkoztam be.   :angel:
Több mint egy éve keresek koreait, az egész városban sehol máshol nem lehet tanulni. Elkeserítő.
Oké, hogy nagyon sok netes anyag van, de a helyes kiejtés tanár nélkül nem tanulható meg sztem.

Választanom kellett egyelőre, hogy vagy kínai, vagy koreai. A kettő együtt sok lenne.  :)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2009. Október 20. 22:43, Kedd
Hú én mennék, de járok angolra is, meg más tanfolyamra. Igaz nem esik egybe az időpont, de 45e sok lenne így pluszba, főleg hogy csak 30 órás.

  • *
  • Karma: 82
2009. December 6. 18:44, Vasárnap
Akit érdekel: indul koreai nyelvtanfolyam Budapesten. (végre)
ITT

Pont ütközik a japán tanfolyamommal...  :) Te amúgy jelentkeztél?

Igen, ma iratkoztam be.   :angel:
Több mint egy éve keresek koreait, az egész városban sehol máshol nem lehet tanulni. Elkeserítő.
Oké, hogy nagyon sok netes anyag van, de a helyes kiejtés tanár nélkül nem tanulható meg sztem.

Választanom kellett egyelőre, hogy vagy kínai, vagy koreai. A kettő együtt sok lenne.  :)


Hogy megy a koreai, Gianni7 mester? :)
Én ma voltam újra a 2kyuu vizsgán, idén már meg kell lennie, ha tavaly el is szúrtam... Mondjuk elég sokan szoktak rajta elhasalni, még a wikin is szép számokat írnak erről.  :)

  • *
  • Karma: 36
2009. December 6. 21:35, Vasárnap
Hogy megy a koreai, Gianni7 mester? :)
Én ma voltam újra a 2kyuu vizsgán, idén már meg kell lennie, ha tavaly el is szúrtam... Mondjuk elég sokan szoktak rajta elhasalni, még a wikin is szép számokat írnak erről.  :)


Akkor szorítunk a kívánatos vizsgaeredményért. A wikis számok roppant kellemesek.  
Mi jön ezután?
Gondolom, lesz belőle 1kyuu.  :)

A koreai egy álom, no ebben nyilván közrejátszik némi Korea-fanatizmus.
Anyanyelvi a tanárnő, aki bár tökéletesen beszél magyarul, teljesen más így tanulni egy nyelvet. Másra figyel, mintha ő is magyar lenne.
Természetesen már az első órán rákérdeztem, hogy két negyvenes koreai fickó (filmekben legalábbis) miért vágja egymás fejéhez durva sértésként a "kesekki"-t, ami kutyakölyköt jelent.  :)
Életemben nem láttam még (ázsiai) nőt ennyire zavarban.   :angel:

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • Karma: 7
2009. December 6. 23:05, Vasárnap
Hogy megy a koreai, Gianni7 mester? :)
Én ma voltam újra a 2kyuu vizsgán, idén már meg kell lennie, ha tavaly el is szúrtam... Mondjuk elég sokan szoktak rajta elhasalni, még a wikin is szép számokat írnak erről.  :)


Akkor szorítunk a kívánatos vizsgaeredményért. A wikis számok roppant kellemesek.  
Mi jön ezután?
Gondolom, lesz belőle 1kyuu.  :)

A koreai egy álom, no ebben nyilván közrejátszik némi Korea-fanatizmus.
Anyanyelvi a tanárnő, aki bár tökéletesen beszél magyarul, teljesen más így tanulni egy nyelvet. Másra figyel, mintha ő is magyar lenne.
Természetesen már az első órán rákérdeztem, hogy két negyvenes koreai fickó (filmekben legalábbis) miért vágja egymás fejéhez durva sértésként a "kesekki"-t, ami kutyakölyköt jelent.  :)
Életemben nem láttam még (ázsiai) nőt ennyire zavarban.   :angel:

Kedvenc koreai szavam  :-D. Én eddig úgy tudtam, hogy rohadékot jelent, de akkor tévedtem. Áááájjhh Keeeeseeekiiiii  :-D

És a tanárnő milyen, vagy már öregasszony?  :)

  • *
  • Karma: 36
2009. December 6. 23:25, Vasárnap
Kedvenc koreai szavam  :-D. Én eddig úgy tudtam, hogy rohadékot jelent, de akkor tévedtem. Áááájjhh Keeeeseeekiiiii  :-D

És a tanárnő milyen, vagy már öregasszony?  :)

Szó szerint kutyakölyök, csak ugye a kontextus nem mindegy.   :angel:
Kulturális különbség, hogy ott a kutya számít egy roppant tisztátalan állatnak, tehát ennek nevezni valakit, az bizony sértés.
(Egyébként Indiában is detto, ott egy nő nem azt mondja egy férfinek, hogy "Te disznó!", hanem ott is kutyáznak.)

A tanárnő bájos aligharminc.  :)

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • No avatar
  • Karma: 0
2009. December 8. 13:09, Kedd
Sziasztok!

Hosszú ideje rendszeres olvasója vagyok az azsiafilm.hu-nak, de a fórumra valamiért csak most regisztráltam magam. Viszont, rögtön egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni!
Egy kérdéssel, amely a kínai nyelvvel kapcsolatos. Ha jól látom, nem sokan tanulják, még a fórumozók közül sem. Persze, itt azért többen vannak, mint más fórumokon, ahol tényleg iszonyat ritka az ilyen elvetemült... :D
Én azonban nem is gondolkozom rajta, hogy melyik távol-keleti nyelvet válasszam. Nekem egyértelműen a kínai a szívem csücske!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Budapesten található, kínai nyelvet oktató nyelviskolák közül - mondjuk, én csak kettőt ismerek :D - melyik a legjobb? A Keleti Nyelvek Iskolájáról például csupa jót hallottam!
És milyen könyveket ismertek, amivel addig, amíg nem kezdek el iskolába járni, tudnék picit tanulgatni itthon? Nem fogok autodidakta módon nyelvet tanulni, ne ijedjetek meg! :D Csak jó lenne megismerni pár kínai nyelvkönyvet! Mert én sajna' nem sokat találtam...

Előre is köszi a válaszokat! :P :)

  • *
  • Karma: 82
2009. December 8. 17:31, Kedd
Sziasztok!

Hosszú ideje rendszeres olvasója vagyok az azsiafilm.hu-nak, de a fórumra valamiért csak most regisztráltam magam. Viszont, rögtön egy kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni!
Egy kérdéssel, amely a kínai nyelvvel kapcsolatos. Ha jól látom, nem sokan tanulják, még a fórumozók közül sem. Persze, itt azért többen vannak, mint más fórumokon, ahol tényleg iszonyat ritka az ilyen elvetemült... :D
Én azonban nem is gondolkozom rajta, hogy melyik távol-keleti nyelvet válasszam. Nekem egyértelműen a kínai a szívem csücske!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Budapesten található, kínai nyelvet oktató nyelviskolák közül - mondjuk, én csak kettőt ismerek :D - melyik a legjobb? A Keleti Nyelvek Iskolájáról például csupa jót hallottam!
És milyen könyveket ismertek, amivel addig, amíg nem kezdek el iskolába járni, tudnék picit tanulgatni itthon? Nem fogok autodidakta módon nyelvet tanulni, ne ijedjetek meg! :D Csak jó lenne megismerni pár kínai nyelvkönyvet! Mert én sajna' nem sokat találtam...

Előre is köszi a válaszokat! :P :)

Én japánul tanultam a Keleti Nyelvek-nél, én is csak ajánlani tudom.

  • No avatar
  • Karma: 4

  • *
  • Karma: 36
2010. Március 15. 19:27, Hétfő
Lehet, hogy csak számomra új az infó, hogy az ELTE Konfúciusz Intézete rendszeresen kéthetes ingyenes, amolyan kedvcsináló tanfolyamokat szervez.
Részletek.

A koreai tanfolyamban lesz egy tíz hetes szünetem (elfogyott mellőlem a csoport  :-D ), úgyhogy egy ilyenbe belekóstolunk.

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2010. Március 16. 14:15, Kedd
Lehet, hogy csak számomra új az infó, hogy az ELTE Konfúciusz Intézete rendszeresen kéthetes ingyenes, amolyan kedvcsináló tanfolyamokat szervez.
Részletek.

A koreai tanfolyamban lesz egy tíz hetes szünetem (elfogyott mellőlem a csoport  :-D ), úgyhogy egy ilyenbe belekóstolunk.


Az elfogyó csoport nekem is ismerős, bár neked elég hamar elérkezett a szituáció (nekem a 3. év közepére történt meg).
A 03.22-én startolóra mész? Jól hangzik, csak így, hogy minden nap van, elég gázos lenne rajta részt venni...

  • *
  • Karma: 36
2010. Március 16. 14:44, Kedd
Az elfogyó csoport nekem is ismerős, bár neked elég hamar elérkezett a szituáció (nekem a 3. év közepére történt meg).
A 03.22-én startolóra mész? Jól hangzik, csak így, hogy minden nap van, elég gázos lenne rajta részt venni...


Az elfogyó, már csak 3 fős csoportunk még húzta volna, egyikünk azonban érettségi miatt majd csak júniusban folytatná, másikunk elmegy oda, ahonnan GaboJa épp visszatér,
én meg maradtam egyedül.
De júniusban utolér minket a most kezdő csoport, annak a maradékával összeállva lehet majd folytatni.  :)

A most 22-i kínai tanfolyam időben még nem jó, az áprilisit néztem ki magamnak.
A minden nap bizony húzós lesz.  :(




O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2010. Március 16. 16:42, Kedd
Az elfogyó csoport nekem is ismerős, bár neked elég hamar elérkezett a szituáció (nekem a 3. év közepére történt meg).
A 03.22-én startolóra mész? Jól hangzik, csak így, hogy minden nap van, elég gázos lenne rajta részt venni...


Az elfogyó, már csak 3 fős csoportunk még húzta volna, egyikünk azonban érettségi miatt majd csak júniusban folytatná, másikunk elmegy oda, ahonnan GaboJa épp visszatér,
én meg maradtam egyedül.
De júniusban utolér minket a most kezdő csoport, annak a maradékával összeállva lehet majd folytatni.  :)

A most 22-i kínai tanfolyam időben még nem jó, az áprilisit néztem ki magamnak.
A minden nap bizony húzós lesz.  :(

Nem baj, menjünk!  :)

  • *
  • Karma: 36
2010. Március 16. 17:35, Kedd

O七a力uS口und - Önkényesen kiragadott szemléltető videók az ázsiai könnyűzene történetéből.

  • *
  • Karma: 82
2010. Március 21. 10:38, Vasárnap
Nem baj, menjünk!  :)

Menjünk.  :)

Bejelentkeztem azóta a tanfolyamra. Ott legyél ám!  :-D

 

anything