Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Szamurájfilmek  (Megtekintve 40956 alkalommal)

  • *
  • Karma: 82
2007. Április 20. 07:19, Péntek
Erről mit tudtok? Érdemes leszedni? Mondjuk rengeteg rész, tehát úgyse fogom megnézni, ennyi idő a világon nincs... :) Ja, a d-addicts-en ez az aktuális sorozat most.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Április 20. 10:52, Péntek
Erről mit tudtok? Érdemes leszedni? Mondjuk rengeteg rész, tehát úgyse fogom megnézni, ennyi idő a világon nincs... :) Ja, a d-addicts-en ez az aktuális sorozat most.

Naná! Játszik benne Kitano meg Susumu! Ez alapban garancia a minőségre!  :samurai:

  • Karma: 36
2007. Április 20. 11:46, Péntek
Oldfan: tuti jók az irások a Miyamoto Musashi filmekről.
Nekem is meg van a 3 rész csak még nem volt időm megnézni <:)
De az írás alapján valahogy megoldom a közeljövőbe mert felkelltette még inkább az érdeklődésem:)

  • *
  • Karma: 82
2007. Április 20. 17:51, Péntek
Oldfan: tuti jók az irások a Miyamoto Musashi filmekről.
Nekem is meg van a 3 rész csak még nem volt időm megnézni <:)
De az írás alapján valahogy megoldom a közeljövőbe mert felkelltette még inkább az érdeklődésem:)

Ez a 3 van meg, vagy a Mifune féle? :)

  • Karma: 30
2007. Április 21. 10:36, Szombat
Oldfan: tuti jók az irások a Miyamoto Musashi filmekről.
Nekem is meg van a 3 rész csak még nem volt időm megnézni <:)
De az írás alapján valahogy megoldom a közeljövőbe mert felkelltette még inkább az érdeklődésem:)

Ez a 3 van meg, vagy a Mifune féle? :)

Bizony, nem mindegy. Nagy a kettő közti különbség, bár azért az Inagaki/Mifune verzió sem véletlenül kapott Oscart. Ám az kissé idealista, romantizáló felfogású, ami szép és jó, de nekem az Uchida/Nakamura párosé jobban tetszik.
WARNING -NETVADÁSZOKNAK!
Kijött a Kagemaru of Iga Clan nindzsa mozi felújítva. Ez vasárnapi matiné volt a 60-as években gyerekeknek. Nagy rohanás, verekedés akad, de mérges ködöt fújó, tűzből kilépő nindzsák felnőtteknek már idegesítőek lesznek. Nem biztos, hogy érdemes rászánni a letöltési időt....
« Utoljára szerkesztve: 2007. Április 21. 12:13, Szombat írta Manu »
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • Karma: 36
2007. Április 21. 19:04, Szombat
Oldfan: tuti jók az irások a Miyamoto Musashi filmekről.
Nekem is meg van a 3 rész csak még nem volt időm megnézni <:)
De az írás alapján valahogy megoldom a közeljövőbe mert felkelltette még inkább az érdeklődésem:)

Ez a 3 van meg, vagy a Mifune féle? :)
Hát nem tudom melyik 3 van meg épp erről beszélgettünk ramizzal is tegnap majd ellenőrzőm ha meg nem az amit oldfan ajánl akkor megszerzem azt :)

  • *
  • Karma: 82
2007. Április 22. 22:54, Vasárnap
Megnéztem a Jirocho Fuji-t. Bár nem mondanám igazi szamurájfilmnek (yakuzák a főszereplők benne), de végülis jellegét tekintve ez is igazi chanbara. Annyira nem tetszett, mert túl egyoldalúak voltak a csaták benne, meg valahogy nem is olyan izgalmas, mint amire számítottam, viszont Katsu Shintaro nagyon nagyot alakít, az ő figurája viszi a hátán az egész filmet. :) Ezúttal nem vakot, csak egy félszeműt játszik, aki kicsit ügyefogyott, viszont nagyon erős és jó harcos. Leginkább miatta érdemes a filmet megnézni, a másik nagyágyú, Ichikawa Raizo csak kis szerepet kapott.

  • Karma: 30
2007. Április 23. 10:17, Hétfő
Oldfan: tuti jók az irások a Miyamoto Musashi filmekről.
Nekem is meg van a 3 rész csak még nem volt időm megnézni <:)
De az írás alapján valahogy megoldom a közeljövőbe mert felkelltette még inkább az érdeklődésem:)

Ez a 3 van meg, vagy a Mifune féle? :)
Hát nem tudom melyik 3 van meg épp erről beszélgettünk ramizzal is tegnap majd ellenőrzöm ha meg nem az amit oldfan ajánl akkor megszerzem azt :)
Ha 3 részes, az a Mifune/Inagaki-féle Samurai Trilogy lesz. Ramiznak nem tetszett, ahogy azt már írta egyszer. A Nakamura/Uchida verzió 5 részben "lopja" a nézők idejét. Szerintem a neten az nincs fenn.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Április 27. 18:55, Péntek
Hali,

Megvan valakinek a Tenchu?

Roppantul érdekelne.

üdv



Csak szólok, hogy most került fel ADC-re. Nekem sajna elég ratyi a ratiom jelenleg, de ha tényleg olyan nagyon jó, akkor üsse kavics :)

Ja, itt a link:

http://asiandvdclub.org/details.php?id=7634

Most jobban elnézegetve ez is egy bootleg, úgyhogy ennek sem 100-as a minősége :roll:
« Utoljára szerkesztve: 2007. Április 27. 18:58, Péntek írta Manu »

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Április 28. 10:36, Szombat
A Shinsengumi: Assassination of Honor Mifunéval pedig golden torrent ADC-n!


  • Karma: 36
2007. Május 1. 21:48, Kedd
Csak szólok, hogy most került fel ADC-re. Nekem sajna elég ratyi a ratiom jelenleg, de ha tényleg olyan nagyon jó, akkor üsse kavics :)
Ja, itt a link:
http://asiandvdclub.org/details.php?id=7634
Most jobban elnézegetve ez is egy bootleg, úgyhogy ennek sem 100-as a minősége :roll:
Akkor ezt végül is szedi most valaki?

  • Karma: 30
2007. Május 2. 07:43, Szerda
A Shinsengumi: Assassination of Honor Mifunéval pedig golden torrent ADC-n!


Ez volt a legkeményebb film, amit Mifune valaha leforgatott és a Shinsengumi történetének egyik részletes mozi verziója. Még a VHS változatot láttam, erre én is ráhajtok. Érdemes.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2007. Május 2. 17:05, Szerda
A Shinsengumi: Assassination of Honor Mifunéval pedig golden torrent ADC-n!


Ez volt a legkeményebb film, amit Mifune valaha leforgatott és a Shinsengumi történetének egyik részletes mozi verziója. Még a VHS változatot láttam, erre én is ráhajtok. Érdemes.

Akkor ezt gyors lehúzom én. Ha kell neked is oldfan, akkor :pm:
« Utoljára szerkesztve: 2007. Május 3. 09:16, Csütörtök írta Manu »

2007. Május 2. 20:05, Szerda
A Shinsengumi: Assassination of Honor Mifunéval pedig golden torrent ADC-n!


Ez volt a legkeményebb film, amit Mifune valaha leforgatott és a Shinsengumi történetének egyik részletes mozi verziója. Még a VHS változatot láttam, erre én is ráhajtok. Érdemes.

Ekko rezt gyors lehúzom én. Ha kell neked is oldfan, akkor :pm:

ez kellene nekem is! meg a Tenchu!-t is leránthatná valaki...

  • Karma: 30
2007. Május 3. 07:42, Csütörtök
A Shinsengumi: Assassination of Honor Mifunéval pedig golden torrent ADC-n!


Ez volt a legkeményebb film, amit Mifune valaha leforgatott és a Shinsengumi történetének egyik részletes mozi verziója. Még a VHS változatot láttam, erre én is ráhajtok. Érdemes.

Ekko rezt gyors lehúzom én. Ha kell neked is oldfan, akkor :pm:
Kösz a felajánlást, de már intézi nekem valaki.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer