Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Jövendő klasszikusok  (Megtekintve 1202 alkalommal)

  • Karma: 30
2006. Október 13. 13:37, Péntek
Nos,lehet hogy lesznek akik kissé pihentagyúnak ítélik a témát.( vagy az indítóját.)De tessék mozgatni a fantáziát.Úgy kb.20 év múlva mely filmeket fogják majd az akkori fiatalok klasszikusként emlegetni azok közül,amelyek most még viszonylag frissnek számítanak? 5 jelölésed legyen.Műfaji megkötés nincs.Időhatár:max.10 évre visszamenőleg,mostantól.Legyen párszavas indoklás.Íme az én tippjeim:

-MUSA  Kiválóan fényképezett, igényes kösztümös kalandfilm.Ilyenre mindig lesz igény.
-SAMURAI FICTION  Jól ötvözi a humort,akciót,hagyományt,de formabontóan új is.Soká fogja húzni.
-IZO  Pont az összetettsége fogja fenntartani,bár korántsem hibátlan.Horrorajongók mindig lesznek.Szerintem egyre többen fedezik majd fel a jelképrendszerét.
-OLDBOY  Nekem ugyan nem a szívem csücske,de attól még számolok a realitással.Ez a film megy.
-ONG BAK A főszereplő harci tudása,mozgáskultúrája tényleg szenzációs.Erre is mindig lesz vevő.Végtére is Bruce Lee filmjei is máig kelendőek a tudása miatt,az ember elnézi a mozi egyéb gyengeségeit.
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 13. 16:56, Péntek
Vitatkoznék egy kicsit, aztán majd az én tippjeim. A Musa azért nem olyan nagy durranás, nincsenek túlzottan mélységei, sztem nem esélyes, és az Izo sem, mivel Miikének ennél sokkal jobb filmjei is vannak, nem is kevés. Az Oldboy OK, meg az Ong-bak is, mindkettő formabontó a maga nemében.

Nálam:

Happy Together - bár '97 és ezen már most is látszik, hogy sokáig fogják emlegetni. Leslie Cheung legjobb szerepe.
Ichi vagy Gozu - szvsz Miike legjobb és legkiforottabb filmjei. Biztos vagyok benne, hogy örökzöldek lesznek
Tigris és Sárkány - teljesen új alapokra helyezte a haldokló wuxiát. Mestermű, maradni fog.
Ringu - bár már túljátszották a témát ezernyi klón-filmmel, de az eredeti mindenképp fennmarad.
Shaolin Soccer v. Kung fu Hustle - ez amolyan "talán" kategória, de mindenképpen újszerű, eredeti és eltalált filmek.

  • Karma: 36
2006. Október 13. 17:19, Péntek
Nem is rossz topikötlet... :aniki:

Az eddigiekkel kapcsolatos véleményem:
* Ichi The Killer - értékes mű vagy szemét, már most kultuszfilm...
* Musa - szerintem el fog tűnni, bár jó film (100x jobb, mint a Gyűrűk Ura mondjuk, amire sokáig világszerte emlékezni fognak az emberek...)
* Oldboy - egyértelmű... :-D
* Izo - kevesen rajonganak oda és nem is sokat írtak róla (interneten legalábbis), nem tudom, miért maradna fenn...
* Tigris és sárkány - szintén egyértelmű... :-D
* Samurai Fiction - szintén nem tudom... annyira most sem híres, nem? bár nekem is nagyon bejött :good:

Én listám:
* Hana-bi - biztos, hogy fennmarad...
* új Zatoichi - Kitano-film és sokak figyelmét ráirányította a régi Zatoichi filmekre (én is innen kaptam kedvet a klasszikusokhoz), és még látványos is
* Bin-Jip - ezt már nagyon sokan (és sokféle emberek) dicsérték. igaz, hogy nem láttam még más filmet a rendezőtől <:) , de mégis ezt jelölném meg tőle

  • Karma: 30
2006. Október 16. 12:28, Hétfő
Úgy látszik mások fantáziáját is mozgatja a téma.Nem azokat a filmeket tettem be,amelyeket a legmagasabbra tartok,hanem amelyek ilyen vagy olyan indokból,de várhatóan megmozgatják az embereket.Nyilvánvalóan nem mi döntjük el,melyek kerülnek be.Ki tudná megbecsülni,milyen lesz 20 év múlvy az akkori 15-30 év közötti korosztály izlése,akik a felmérések szerint a legnagyobb fogyasztók.A filmkészítők és kritikusok,szóval a szakma megint külön lap.Egyénileg meg végképp követhetetlen az egész.De játéknak ,agytornának jó.Meg arra is,hogy mások által, az átlagnál eltérő filmekre ráirányítsa a figyelmet.Érdekes összevetésekre ad majd alkalmat,ha többen is beszállnak a javaslataikkal.
(Én azért a Musát továbbra sem tenném süllyesztőbe....Kár,hogy nálunk a keggyengébb,kínai változatot forgalmazzák,gyenguska szinkronnal.)
"Oh Great Spirit, who made all races, look kindly upon the whole human family and take away the arrogance and hatred which separates us from our brothers..." - Native American Prayer

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 16. 13:23, Hétfő
Én 5 filmet nem tudnék hirtelen megnevezni, de talán a Battler Royale beleférne ebbe a kategóriába.

Na meg természetesen a Krrish!  :good:

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 16. 14:03, Hétfő
Úgy látszik mások fantáziáját is mozgatja a téma.Nem azokat a filmeket tettem be,amelyeket a legmagasabbra tartok,hanem amelyek ilyen vagy olyan indokból,de várhatóan megmozgatják az embereket.Nyilvánvalóan nem mi döntjük el,melyek kerülnek be.Ki tudná megbecsülni,milyen lesz 20 év múlvy az akkori 15-30 év közötti korosztály izlése,akik a felmérések szerint a legnagyobb fogyasztók.A filmkészítők és kritikusok,szóval a szakma megint külön lap.Egyénileg meg végképp követhetetlen az egész.De játéknak ,agytornának jó.Meg arra is,hogy mások által, az átlagnál eltérő filmekre ráirányítsa a figyelmet.Érdekes összevetésekre ad majd alkalmat,ha többen is beszállnak a javaslataikkal.
(Én azért a Musát továbbra sem tenném süllyesztőbe....Kár,hogy nálunk a keggyengébb,kínai változatot forgalmazzák,gyenguska szinkronnal.)

Szerintem azért tőlünk is függ, hiszen a nézők tesznek klasszikussá egy filmet, lehet az jó vagy rossz. Ha elég sokat beszélnek róla és sokáig, akkor történelem lesz belőle és kész.
Szóval a Krrish tényleg jó film, nézzétek meg  :-D :-D :-D

  • Karma: 8
2006. Október 17. 20:59, Kedd
1. Tetsuo - mondjuk ez szinte már ma is klasszikus nem?  :-D
2. Ichi the killer
3. Oldboy
4. Ringu
5. Hana-bi

még lehetne egy pár... vagy nemtom.

  • Karma: 41
2006. Október 18. 22:37, Szerda
INFERNAL AFFAIRS
The Killer
Chihiro
valami WKW (In the mood?)
Battle Royale
...

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 18. 23:20, Szerda
INFERNAL AFFAIRS
The Killer
Chihiro
valami WKW (In the mood?)
Battle Royale
...

Ezekkel egyetértek, főleg az Infernal Affairs-szel, csak én nem mertem beírni...  <:)