Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Remake-ek, filmes utalások és tisztelgések  (Megtekintve 3249 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Október 7. 16:43, Szombat
Egyre több amerikai film dolgoz fel sikeres japán/hongkongi stb. filmeket. (Persze ez nem új jelenség, lásd: A hét szamuráj esetét). Önálló topikot mindenképpen megérdemelnek.


  • Karma: 36
2006. Október 7. 16:45, Szombat
Akkor kezdem is:

The Departed (A tégla)


A Szigorúan piszkos ügyek riméke, az elkövető Scorsese és Al Pacino, DiCaprio, Matt Damon, Alec Baldwin, Mark Wahlberg és még sokan mások (pl. Antwon Mitchell a Kemény Zsarukból). Kb. azt kaptam, amire számítottam. Az ír maffiás toposzt száz százalékig meglovagolja Scorsese, ha ezt nézzük, akkor sikerült az eredetileg a triádokról szóló sztorit átültetni. Sok a klippes betét, a gyors vágások, a flashbackek, az időben való ugrándozások amire én nem is számítottam egy MS filmtől. Jack Nicholson azt hozza, amit álmában is tud, ha akarom közhelyes (magához képest), ha akarom zseniális. Matt Damonnak és DiCaprionak is jól áll a szerep, utóbbi nekem kellemes meglepetés volt, de nagyot alakít Wahlberg is. A történet 90%-ban követi a hongkongi eredetit, ezért nem is tudtam igazán lerágni a körmeimet rajta. A szerelmi szál persze fel van turbózva, de ezen nincs mit csodálkozni. (A két tégla ugyanazzal a nővel kavar. Így van ez az eredetiben is? Nekem nem ugrik be...) Mondjuk van 5-6 vágás nélkül mutatott spriccelős headshot, néhány kemény verekedés és dobhártya-amoritázól tűzharc is, olyanok, amiket azért ritkán látni halivudi filmekben. Vagy ha igen, akkor csak Scorsese vagy Mann kaliberű rendezőktől.

Szóval, korrekt, élvezhető a film, ami főleg azoknak fog bejönni, akik nem látták a SzigPiszkÜgyeket. Én igen, úgyhogy megnyugodtam: ha nem is kiütéssel, de pontozással nálam az ázsiai verzió győzött. Stílusosabb, fajsúlyosabb, drámaibb és szebb.

10/7.5

« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 8. 11:30, Vasárnap írta agentcooper »

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 7. 17:32, Szombat
Az eredeti változatban nem ugyanazzal a nővel kavarnak. :) Andy Lau barátnőjét Sammi Cheng, míg a pszichológusnőt, akihez Tony Leung mászkál, Kelly Chen alakítja. :)
Egyébként ha jól értem ezzel a topic-kal az a célod, hogy a véleményeket írjuk le az általunk látott remake-kről. Valószínűleg nem fogok bele így túl sűrűn írni, mert elvből nem nézek ilyet... :-D
Egy másik kérdés : tudtok-e ázsiai remake-t hollywoodi filmből a Killing me tenderly-n kívül? Ez a film a Több, mint testőr hongkongi változata...

2006. Október 7. 18:52, Szombat
Egyébként ha jól értem ezzel a topic-kal az a célod, hogy a véleményeket írjuk le az általunk látott remake-kről. Valószínűleg nem fogok bele így túl sűrűn írni, mert elvből nem nézek ilyet... :-D

én is messzire elkerülöm ezeket, meg úgy általában az amerikai filmeket... :)

Idézetet írta: YEZy
Egy másik kérdés : tudtok-e ázsiai remake-t hollywoodi filmből a Killing me tenderly-n kívül? Ez a film a Több, mint testőr hongkongi változata...

Mean Streats (Martin Scorsese) remakeje az As Tears Go By (Wong kar-Wai)




  • Karma: 36
2006. Október 7. 23:41, Szombat
Hát én sem sok remake-et láttam már, de azért nézzük... :)

Kutyaszorítóban (Reservoir Dogs)

Tarantino-féle változat a City On Fire-ből. Más részeken van a hangsúly, de a sztori azért nagyjából ugyanaz, és van néhány jelenet, amit Tarantino egy az egyben átvett a Ringo Lam filmből, de ez inkább egyértelmű utalás vagy tisztelgés az eredeti előtt, mintsem lopás. A City On Fire-ben sokkal kidolgozottabbak a jellemek, van szerelmi szál (ami nagyon fontos is a főszereplő karakterét illetően) és kisebb a hangsúly az (ékszerbolt)rabláson, nagyobb a beépülésen és a morális kérdéseken. A Reservoir Dogs-ban sokkal inkább csak az elrontott (bank)rablásra koncentrál, sokkal több a (durva, tarantino-s) humor és perverzió, elnagyoltabbak a karakterek is, a morális kérdés pedig nagyrészt elsikkad. Szerintem mindkettőt érdemes megnézni, mert jó filmek és a remake nem "tükörfordítás", a színészek is mindkettőben kitűnőek (Chow Yun-Fat örök kedvencem, a Kutyaszorítóban viszont - Tarantino jó szokása szerint - kifejezetten remek színészparádét vonultat fel: Tim Roth, Harvey Keitel, Michael Madsen, Chris Penn, Steve Buscemi mind zseniálisak (szerintem)).
Egyébként a City On Fire-t és más HK filmeket Tarantino elég tisztességesen reklámoz az USA-ban, szóval kezdek nem haragudni a sok mindenért, amit átemel belőlük.

A remake legnagyobb pluszpontja: az a jelenet, ahol a beépült zsaru a megírt történetét tanulja be és mondja fel.
Eredeti: 9/10, remake: 8/10.

A hét mesterlövész (The Magnificent Seven)

A leghíresebb remake talán, ahogy ac is mondta. Mindenki ismeri (remélem 8-) ), úgyhogy rövid leszek:

A remake legnagyobb pluszpontja: az egyik legizgalmasabb western film, basszus!!! :-D ja meg Yul Brynner és Steve McQueen.
Eredeti: 10/10, remake: 10/10.

Egy marék dollárért (A Fistful Of Dollars)
Az utolsó emberig (Last Man Standing)


Ha már a Kurosawa remake-eknél tartunk, említsük meg ezt is. :)
Igazából nem írhatok (írhatnék) róla, mert nem láttam az eredetit <:) , de hát én pofátlan vagyok. :smoke:

A remake-ek legnagyobb pluszpontjai: Clint Eastwood és Sergio Leone... :woo: , ill. Bruce Willis tipikus király piás laza alakítása és a film nyitójelenete, ahol megpörgeti az üres whiskysüveget, hogy merre menjen tovább a kocsijával. 8-)
Első remake: 10/10, második remake: 8/10.

Asszem ennyi. Tudom, nem maiak, de legalább pozitív tapasztalataim vannak. :-D ( :good: -ek ezek.)
Arnold: sokat vesztesz... nagyon sokat.

Kérdés (javaslat): ha egy kicsit átírjuk a topik címét, akkor mindenféle filmes utalást is gyűjthetünk és megvitathatunk itt (ami azért nem remake). Pl. Szellemkutya és Branded To Kill... Plíz? :angel:
Kérdés (javaslat) #2.: ha már a topik címének átírásánál tartunk... :-D Csak engem irritál annyira a topik címében a "helytelenírás"? :samurai: :)

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 7. 23:58, Szombat
Kérdés (javaslat): ha egy kicsit átírjuk a topik címét, akkor mindenféle filmes utalást is gyűjthetünk és megvitathatunk itt (ami azért nem remake). Pl. Szellemkutya és Branded To Kill... Plíz? :angel:
Kérdés (javaslat) #2.: ha már a topik címének átírásánál tartunk... :-D Csak engem irritál annyira a topik címében a "helytelenírás"? :samurai: :)

Mit javasolsz, mi legyen?
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • Karma: 36
2006. Október 8. 00:07, Vasárnap
Mit javasolsz, mi legyen?
Remake-ek, filmes utalások és tisztelgések?
« Utoljára szerkesztve: 2006. Október 8. 01:42, Vasárnap írta Ramiz »

  • *
  • Karma: 80
2006. Október 8. 02:34, Vasárnap
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

2006. Október 8. 09:27, Vasárnap
Arnold: sokat vesztesz... nagyon sokat.

én ezt nem így fogom fel.

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Október 8. 10:49, Vasárnap
Nekm ami most nagy meglepetés volt: Kurosawa - The Hidden Fortress vs. Lucas - Star Wars

A Kurosawát még nem láttam, de a napokban fogom megnézni és beszámolok róla.

  • *
  • Karma: 82
2006. Október 8. 11:02, Vasárnap
Nekm ami most nagy meglepetés volt: Kurosawa - The Hidden Fortress vs. Lucas - Star Wars

A Kurosawát még nem láttam, de a napokban fogom megnézni és beszámolok róla.

Igen, ez nekem is az volt. :) De az tényleg csak tisztelgés, nem sok köze van a Star Wars-nak a Kurosawa filmhez... :)

  • Karma: 36
2006. Október 8. 11:42, Vasárnap
Az ázsiai ihletésű (milyen finoman fogalmaztam) filmeknél külön kategória a horror. Jöhetnek az efféle összehasonlítások is. Én asszem csak a Ringu-Kör kettőst láttam, ott az amerikai jobban tetszett, 90%-ban azért, mert azt láttam először. (Meg azért, mert Naomi Watts-ot a Mulholland drive óta igencsak kedvelem.)

Az amerikai horror eljapánosodása egyébként már annyira jellemző, hogy van film, ami pont ezzel (ill. ennek ellenkezőjével) hirdeti magát.

  • Karma: 36
2006. Október 8. 14:29, Vasárnap
Done. ;)
:merci:

én ezt nem így fogom fel.
Pontosan ez az. Kétségbeesetten próbálsz ellenpólusul állni a csak amerikai filmeken élő, Ázsia filmművészete iránt nem érdeklődő tömegekkel szemben, és ugyanazt a "szűklátási hibát" követed el, mint ők. Csak annyit szerettem volna mondani, hogy sok nagyon jó film elől elzárod magad, mialatt sok olyan ázsiai filmet is megnézel, amik vackok (és mivel te különösképpen kritikus vagy, persze nem is élvezed őket).

Az amerikai horror eljapánosodása egyébként már annyira jellemző, hogy van film, ami pont ezzel (ill. ennek ellenkezőjével) hirdeti magát.
Hehe... ez valahogyan tipikus reakció... :)

2006. Október 8. 15:33, Vasárnap
Pontosan ez az. Kétségbeesetten próbálsz ellenpólusul állni a csak amerikai filmeken élő, Ázsia filmművészete iránt nem érdeklődő tömegekkel szemben, és ugyanazt a "szűklátási hibát" követed el, mint ők. Csak annyit szerettem volna mondani, hogy sok nagyon jó film elől elzárod magad, mialatt sok olyan ázsiai filmet is megnézel, amik vackok (és mivel te különösképpen kritikus vagy, persze nem is élvezed őket).

nekem semmi bajom azokkal, akik nem néznek ázsiai filmeket. mindenki csak olyat néz, ami iránt érdeklődik, én is ezt teszem. nem mondom, hogy nincsenek jó amerikai filmek, de amíg a hollywoodi filmek színvonala  - főleg az utóbbi néhány évben - nagyot esett (legalábbis szerintem), addig a távol-keleti filmművészet (pl. a dél-koreai, de akár a thaiföldi is) fejlődött.
igen, kritikus vagyok, miért ne lennék?! minnél több filmet látsz, annál kritikusabb leszel... persze, ez több dologtól is függ, logikus, hogy egy vígjátékról és egy horrorról nem ugyanazok a szempontok alapján döntöd el, hogy tetszett-e. azt meg nem tudja senki elkerülni, hogy gyengébb filmekbe fusson bele, akár néz ázsiai filmeket, akár nem.

  • Karma: 36
2006. Október 8. 15:56, Vasárnap
nekem semmi bajom azokkal, akik nem néznek ázsiai filmeket. mindenki csak olyat néz, ami iránt érdeklődik, én is ezt teszem. nem mondom, hogy nincsenek jó amerikai filmek, de amíg a hollywoodi filmek színvonala  - főleg az utóbbi néhány évben - nagyot esett (legalábbis szerintem), addig a távol-keleti filmművészet (pl. a dél-koreai, de akár a thaiföldi is) fejlődött.
De még mindig 1000 jó régi amerikai film van, amit nem láttunk, ahogy ázsiai is, és a múltban készült filmeket sem érdemes elutasítani. Mint ahogy a fenti példákból is látszik, hogy régen még a remake-ekben is volt munka és fantázia, nem csak copy-paste rutinművelet volt az egész. :-D