Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Mah-jong  (Megtekintve 22672 alkalommal)

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 16:23, Péntek
Én úgy vagyok vele, hogy a mah-jong szabályzata már megvan, nekünk nem kellene kitalálni semmit se, csak alkalmazni őket. :) Vélhetően a számolásos részt meg lehet úszni a számolópálcákkal és csak a parti legvégén összeadni, hogy kinek hány pontja van, vagy mennyi minuszt szedett össze. Bár ehhez még el kell olvasni korrekten azt a szabálykönyvet, amit lenyúltam tegnap GaboJa-tól. Az 1000 pontosakhoz se kell hozzányúlni, mert akinek kijött, az meg is érdemli, hogy annyi pontja legyen... ;) Inkább azon kellene eltűnődni, mit fizessenek a többiek annak, aki először produkál 1-1 ilyen extra mahjongot... :)
na ok az extra pont akkor maradjon mert az tényleg nagy dolog
de szerintem a pontozást a szorosság miatt meg változtathatjuk végülis mi játszunk és a szabályok ugy vannak ahogy mi eldöntjük az hogy ott ugy pontozzák az egy támpont szerintem nem kell feltétlenül ragaszkodni hozzá

  • Karma: 36
2006. Szeptember 8. 20:15, Péntek
Ha nincsenek mínuszpontok, akkor annak sincs értelme, hogy mások fizessenek a győztesnek! Viszont így a mahjong leértékelődik egy kicsit. Viszont így nem lesz kevéspontos gyorsmahjonggokkal elhúzás, mint eddig. Tehát ha változtatni akarunk, akkor mindenki csak megkapná a saját pontját. A Keleti Szél duplán.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 9. 08:25, Szombat
Ha nincsenek mínuszpontok, akkor annak sincs értelme, hogy mások fizessenek a győztesnek! Viszont így a mahjong leértékelődik egy kicsit. Viszont így nem lesz kevéspontos gyorsmahjonggokkal elhúzás, mint eddig. Tehát ha változtatni akarunk, akkor mindenki csak megkapná a saját pontját. A Keleti Szél duplán.
Szerintem meg igen is van. Azért mert a majongost értékelnünk kell a gyözelme miatt.
Mégse legyen az az eset pl nem a keleti szél nyer hanem valaki más ki megy egy tök egyszerű majonggal kap 24 pontot
míg a keleti szélnek van 3 virága rádásul mondjuk az egyik a sajátja s volt egy pongja az 18 pont de mivel keleti szél dupla azaz 36 pont (lehet elszámoltam) de a lényeg ua.
Nem fair a majongossal szemben hogy van 12 pont hátránya pedig ő nyert mig ha he megkapja mindenkitől a pontjait
akkor kap 72 pontot. A másik kettőnek pedig az egyiknek van 24 a másiknak 12 pontja pl. s így a keleti szél még kap +6 ot de mivel dupla 12 ősszesen lesz neki 48. akinek 24 ponja volt az még kap 12+6 azaz lesz neki 42 s csak egy játékos marad le egy kicsit
de ősszeségébe
72 48 42 12 lenne egy kör s ez azért elég szoros szerintem
én kb így gondoltam ezt a pontos dolgot
mig ha le vonogatnánk meg ilyenek akkor
72, -48, 0, -42 lenne aszem az eredeti pontozásban a helyzet
ramiz a te általadiban pedig
24(majongos), 36, 24, 12, tény szorossabbnak tűnik így a dolog de nem fair a győztessel hogy csak a 3. (drámatizáltam azért tettem a 3. helyre)   
Véleményem szerint az én verzióm kicsit jobban értékeli a majongot és a szorosságot is fent tartja valamilyen szinten.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 9. 14:09, Szombat
Ha nincsenek mínuszpontok, akkor annak sincs értelme, hogy mások fizessenek a győztesnek! Viszont így a mahjong leértékelődik egy kicsit. Viszont így nem lesz kevéspontos gyorsmahjonggokkal elhúzás, mint eddig. Tehát ha változtatni akarunk, akkor mindenki csak megkapná a saját pontját. A Keleti Szél duplán.
Szerintem meg igen is van. Azért mert a majongost értékelnünk kell a gyözelme miatt.
Mégse legyen az az eset pl nem a keleti szél nyer hanem valaki más ki megy egy tök egyszerű majonggal kap 24 pontot
míg a keleti szélnek van 3 virága rádásul mondjuk az egyik a sajátja s volt egy pongja az 18 pont de mivel keleti szél dupla azaz 36 pont (lehet elszámoltam) de a lényeg ua.
Nem fair a majongossal szemben hogy van 12 pont hátránya pedig ő nyert mig ha he megkapja mindenkitől a pontjait
akkor kap 72 pontot. A másik kettőnek pedig az egyiknek van 24 a másiknak 12 pontja pl. s így a keleti szél még kap +6 ot de mivel dupla 12 ősszesen lesz neki 48. akinek 24 ponja volt az még kap 12+6 azaz lesz neki 42 s csak egy játékos marad le egy kicsit
de ősszeségébe
72 48 42 12 lenne egy kör s ez azért elég szoros szerintem
én kb így gondoltam ezt a pontos dolgot
mig ha le vonogatnánk meg ilyenek akkor
72, -48, 0, -42 lenne aszem az eredeti pontozásban a helyzet
ramiz a te általadiban pedig
24(majongos), 36, 24, 12, tény szorossabbnak tűnik így a dolog de nem fair a győztessel hogy csak a 3. (drámatizáltam azért tettem a 3. helyre)   
Véleményem szerint az én verzióm kicsit jobban értékeli a majongot és a szorosságot is fent tartja valamilyen szinten.
Értem, mit mondasz. Tehát értékeljük a mahjonggot! Jó. De még azt is lehet, hogy a mahjongos mindenkitől kap pontot, de az másoktól nem vonódik le, a három nem-nyertes pedig egymás különbségét kapja ugyanúgy. Tehát van mínusz pont, csak mahjong után nincs, tehát nem olyan sok van.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 9. 15:53, Szombat
Ha nincsenek mínuszpontok, akkor annak sincs értelme, hogy mások fizessenek a győztesnek! Viszont így a mahjong leértékelődik egy kicsit. Viszont így nem lesz kevéspontos gyorsmahjonggokkal elhúzás, mint eddig. Tehát ha változtatni akarunk, akkor mindenki csak megkapná a saját pontját. A Keleti Szél duplán.
Szerintem meg igen is van. Azért mert a majongost értékelnünk kell a gyözelme miatt.
Mégse legyen az az eset pl nem a keleti szél nyer hanem valaki más ki megy egy tök egyszerű majonggal kap 24 pontot
míg a keleti szélnek van 3 virága rádásul mondjuk az egyik a sajátja s volt egy pongja az 18 pont de mivel keleti szél dupla azaz 36 pont (lehet elszámoltam) de a lényeg ua.
Nem fair a majongossal szemben hogy van 12 pont hátránya pedig ő nyert mig ha he megkapja mindenkitől a pontjait
akkor kap 72 pontot. A másik kettőnek pedig az egyiknek van 24 a másiknak 12 pontja pl. s így a keleti szél még kap +6 ot de mivel dupla 12 ősszesen lesz neki 48. akinek 24 ponja volt az még kap 12+6 azaz lesz neki 42 s csak egy játékos marad le egy kicsit
de ősszeségébe
72 48 42 12 lenne egy kör s ez azért elég szoros szerintem
én kb így gondoltam ezt a pontos dolgot
mig ha le vonogatnánk meg ilyenek akkor
72, -48, 0, -42 lenne aszem az eredeti pontozásban a helyzet
ramiz a te általadiban pedig
24(majongos), 36, 24, 12, tény szorossabbnak tűnik így a dolog de nem fair a győztessel hogy csak a 3. (drámatizáltam azért tettem a 3. helyre)   
Véleményem szerint az én verzióm kicsit jobban értékeli a majongot és a szorosságot is fent tartja valamilyen szinten.
Értem, mit mondasz. Tehát értékeljük a mahjonggot! Jó. De még azt is lehet, hogy a mahjongos mindenkitől kap pontot, de az másoktól nem vonódik le, a három nem-nyertes pedig egymás különbségét kapja ugyanúgy. Tehát van mínusz pont, csak mahjong után nincs, tehát nem olyan sok van.

Ez a változat nekem jobban tetszik, mint az eddigi variációk, mert az "egymásnak fizetés" benne van. :) Szerintem ezt próbáljuk ki, ha már nem tetszik nektek az eredeti elszámolás... :)

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 11. 14:01, Hétfő
E hét csütörtök?

  • Karma: 36
2006. Szeptember 11. 15:11, Hétfő

  • Karma: 36
2006. Szeptember 13. 09:40, Szerda
E hét csütörtök?
nekem ok


Ramiz Mazsom akkor a holnapi game ok neketek????
 írjatok pls

  • Karma: 36
2006. Szeptember 13. 12:48, Szerda
5-re Örsön vagy Bosnyákon tudok lenni, igen.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 13. 13:08, Szerda
5-re Örsön vagy Bosnyákon tudok lenni, igen.

Ötre én is ott tudok lenni bármelyik helyen. GaboJa viszont tuti nem. Mi legyen?

  • Karma: 36
2006. Szeptember 13. 14:30, Szerda
5-re Örsön vagy Bosnyákon tudok lenni, igen.

Ötre én is ott tudok lenni bármelyik helyen. GaboJa viszont tuti nem. Mi legyen?
Hát én 5:40 körül érkezek 5 kor van vége a melónak
ha az nektek jó akkor okes
már csak mazsom hiányzik

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Szeptember 13. 20:07, Szerda
Én most kihagynám... sőt, lehet h át kell majd tenni ezeket más napra, mert nekem csütörtökönként 6-8ig órám van! :(( :((
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • *
  • Karma: 82
2006. Szeptember 13. 21:33, Szerda
Én most kihagynám... sőt, lehet h át kell majd tenni ezeket más napra, mert nekem csütörtökönként 6-8ig órám van! :(( :((

Oké. Elvileg GaboJa-val van egy beugró emberünk, de ez még szervezést igényel.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 13. 21:49, Szerda
Én most kihagynám... sőt, lehet h át kell majd tenni ezeket más napra, mert nekem csütörtökönként 6-8ig órám van! :(( :((

Oké. Elvileg GaboJa-val van egy beugró emberünk, de ez még szervezést igényel.
Addig is mire számítsak? Ha előbb haza tudok menni, és nem szükséges, hogy itt legyek, akkor nem maradok a városban addig.

  • Karma: 36
2006. Szeptember 14. 06:41, Csütörtök
Én most kihagynám... sőt, lehet h át kell majd tenni ezeket más napra, mert nekem csütörtökönként 6-8ig órám van! :(( :((

Oké. Elvileg GaboJa-val van egy beugró emberünk, de ez még szervezést igényel.
Szólhatunk Mikinek
s akkor ő jönne
17:40 az okes a bosnyákon?
Yezy ha elkuldod a számát akkor én felhívom s meg mondom neki
ez igy ok srácok
Mazsi: kár hogy nem tudsz jönni:( majd akkor kitalálunk egy más időpontot
na csákesz

 

anything