Hírek:

Ha kérdésed van, azt a fórumon tedd fel, emailt, privát üzenetet csak akkor írj az adminoknak, ha a fórummal van probléma!
A félreértések elkerülése végett: mi is csak azokat a feliratokat ismerjük, amik kint vannak a főoldalon, ilyen témával foglalkozó kérdésekre ezért nem válaszolunk és nem nagyképűségből.

 

Szerző Téma: Haze - SPOILER!  (Megtekintve 1332 alkalommal)

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 6. 19:41, Csütörtök
Na, akkor mondja meg nekem valaki, hogy hol is kóválygott az öreg cukamoto, és ki volt az a nő vele egyáltalán?

  • *
  • Karma: 80
2006. Július 10. 10:42, Hétfő
Szerintem az a hely a halálközeli eszméletlen állapotot akarja szimbolizálni, a nő meg a (volt?) szerelme.
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 10. 10:58, Hétfő
Szerintem az a hely a halálközeli eszméletlen állapotot akarja szimbolizálni, a nő meg a (volt?) szerelme.

Hogy neked milyen merész asszociációid vannak  :-o , de megállják a helyüket. Egyébként hol láttál erre utalást?

  • *
  • Karma: 80
2006. Július 10. 11:09, Hétfő
Szerintem az a hely a halálközeli eszméletlen állapotot akarja szimbolizálni, a nő meg a (volt?) szerelme.
Hogy neked milyen merész asszociációid vannak  :-o , de megállják a helyüket. Egyébként hol láttál erre utalást?
Ez még nem is volt merész. :) Most mondom a merészet:
A nő a volt szerelme, de el akarja hagyni Tsukamotot egy másik fickóért. Tsukamoto pont akkor ér haza, amikor a nő el akarja hagyni. A férfi féltékenységből leszúrja a nőt, de a nőnek is sikerül megsebeznie Tsukamotot. Ezekre lehet utalásokat találni a párbeszédben, valamint a lakásban dulakodás nyoma.
"- Biztos vagy benne?
- Igen.
- Elmenekülni velem?
- Igen.
- Bár tudnám, hol hibáztunk.
- Ne foglalkozz ezzel. Készen állok a szökésre."

"Valaki bezárt ide, mielőtt el tudtam volna menekülni."

Az, hogy a halálközeli állapot szimbóluma: mikor Tsukamoto kijut a helyről a következő pillanatban magához tér. Méghozzá száraz (na jó egy kicsit verejtékes, de ez a helyzetében nem is túl meglepő) ruhában, pedig közvetlenül előtte vízben pancsikolt.
« Utoljára szerkesztve: 2006. Július 10. 11:11, Hétfő írta kisho »
Támogassuk az ázsiai filmek magyarországi DVD kiadását! Ha tetszik egy film és megjelent idehaza, vedd meg! Én is így teszek. :))

  • No avatar
  • *
  • Karma: 76
2006. Július 10. 11:23, Hétfő
Szerintem az a hely a halálközeli eszméletlen állapotot akarja szimbolizálni, a nő meg a (volt?) szerelme.
Hogy neked milyen merész asszociációid vannak  :-o , de megállják a helyüket. Egyébként hol láttál erre utalást?
Ez még nem is volt merész. :) Most mondom a merészet:
A nő a volt szerelme, de el akarja hagyni Tsukamotot egy másik fickóért. Tsukamoto pont akkor ér haza, amikor a nő el akarja hagyni. A férfi féltékenységből leszúrja a nőt, de a nőnek is sikerül megsebeznie Tsukamotot. Ezekre lehet utalásokat találni a párbeszédben, valamint a lakásban dulakodás nyoma.
"- Biztos vagy benne?
- Igen.
- Elmenekülni velem?
- Igen.
- Bár tudnám, hol hibáztunk.
- Ne foglalkozz ezzel. Készen állok a szökésre."

"Valaki bezárt ide, mielőtt el tudtam volna menekülni."

Az, hogy a halálközeli állapot szimbóluma: mikor Tsukamoto kijut a helyről a következő pillanatban magához tér. Méghozzá száraz (na jó egy kicsit verejtékes, de ez a helyzetében nem is túl meglepő) ruhában, pedig közvetlenül előtte vízben pancsikolt.


:cool: Ez nagyon rendben van :hail:

  • Karma: 2
2006. Augusztus 28. 23:27, Hétfő
Szerintem az a hely a halálközeli eszméletlen állapotot akarja szimbolizálni, a nő meg a (volt?) szerelme.

A legvégére nekem is valami hasonló jött le, pedig közben sokáig azt gondoltam, hogy a szokásos japáni elszigetelődésről, elidegenedésről, "magányos tömegről" szól.
Engem inkább az érdekel, hogy miért ilyen a halálközeli állapot? Valamilyen lelki kínlódásra utal, vagy a haldoklást magát hasonlítja egy ilyen elkeseredett klausztrofóbiás szenvedéshez? És miért sétál a pasas a film végén a kiterített ingek között a tetőn; A kontraszt kedvéért? De akkor mit akar az ingekkel?
Vagy kár foglalkoznom az egésszel, és inkább éreznem kéne a mondanivalót, mint az Electric Dragon esetében? De itt most nem érzek semmit. :( (Na jó talán valamit mégis... Egy kicsit... De lehet hogy csak éhes vagyok. :-D )

 

  • No avatar
  • Karma: 19
2006. Augusztus 29. 00:43, Kedd
Hát nemtom. Mi is most néztük meg Ramizzal.
Azt hogy miért olyan a halálközeli élmény talán avval lehetne megmagyarázni, hogy mindenkinek olyasmi mint amilyen lelki állapotban odakerült. Mivel előtte éppen dulakodtak(?), vagy csak öngyilkos akart lenni valamelyik(ezt az IMDB-n mondták többen is) de midnenesetre zaklatott, érzelmileg egymástól elszigetelt állapotban "haltak meg". Talán ezért olyan a köztes világ.

A végével kapcsolatban meg talán annyi, hogy az egész történetet a pacák élte csak túl és onnan emlékszik vissza... talán... én sem tudok jobbat...
Csak vicceltem!... mármint nem most, hanem az előbb.

  • Karma: 36
2006. Augusztus 29. 20:47, Kedd
A késelést, akárhogy történt is, a csaj is túlélte, mert a film végén a fotón jóval idősebbnek látszik, mint a film alatt. Számomra a labirintus végig az élet ijesztő, nyomasztó magányosságát árasztotta és a hideg, embertelen elveszettség-érzést, a többi fickó pedig, akik meghaltak a teremben, a halál fenyegetését (és utána az úszós rész azt, hogy mindezek mellett/után mégis tovább kell csinálni). De a film vége ezt az értelmezést kicsit kétségbe vonja, meg én amúgy is nyomesz parás ember vagyok, szóval talán tényleg csak a halálközeli ájult állapotot jelenti. Viszont ebbe az értelmezési képbe nem értem, hogy illik bele az a három fickó, akit az a "szörny" (?) széttép.

 

anything